800 тисяч людей під загрозою депортації: Трамп зупинив програму  захисту молодих мігрантів

Програма була введена Обамою і отримала назву "Мрійники".

Президент США Дональд Трамп у вівторок зупинив програму, введену його попередником Бараком Обамою, яка захищає від депортації іммігрантів, що незаконно прибули до США дітьми. Під загрозою депортації опинилися майже 800 тисяч молодих людей.

Про це пише Reuters.

ВідеоВерховний суд США частково відновив дію міграційної заборони Трампа

Про відповідне рішення оголосив не президент, а генеральний прокурор Джеф Сешнс. Він назвав введення програми, відомої як DACA, неконституційним перевищенням повноважень з боку Барака Обами.

Пізніше Трамп видав письмову заяву, в якій сказано: "Я не пропоную покарати дітей, більшість з яких є вже дорослими, за дії своїх батьків, але ми також повинні визнати, що ми - нація можливості, тому що ми - нація законів".

Тепер долю молодих мігрантів має вирішити Конгрес, більшість якого становлять республіканці. Саме конгресмени мають ухвалити закон, яким буде врегульовано подальшу долю учасників програми.

DACA, яку також називали програмою "Мрійники", передбачала дозвіл молодим мігрантам на роботу на додаток до захисту від депортації. Вона у першу чергу поширювалася на латиноамериканців, більшість з них перебувають у віці від 20 років.

Учасниками програми стали близько 800 000 людей. Вони визнали свій статус нелегальних іммігрантів та надали уряду свою персональну інформацію. Тепер вони опинилися під загрозою депортації у березні наступного року. "Мрійники" є частиною приблизно 11 мільйонів нелегальних мігрантів у Сполучених Штатах, більшість з яких становлять латиноамериканці.

Прихильники програми стверджують, що люди, яких вона охоплює, є вихованими, отримали освіту у США та інтегровані в американське суспільство. Противники DACA стверджують, що такі іммігранти відбирають роботу у громадян США.

Нагадаємо, Верховний суд США частково відновив дію указу президента США щодо заборони в'їзду в США громадян шести країн з переважно мусульманським населенням. Указ стосується Лівії, Ірану, Сомалі, Судану, Сирії та Ємену. Раніше це розпорядження було призупинено федеральним судом та залишено без змін апеляційними судами США.

27 січня президент США Дональд Трамп своїм указом заборонив прибуття в Штати громадян семи, населених переважно мусульманами, країн на 90 днів. Це рішення призвело до хвилі протестів в аеропортах по всій країні.

Ряд американських судів виніс постанови про призупинення скандального указу. До всього, Трамп звільнив виконуючого обов'язки прокурора, яка критикувала антиміграційний указ.

Залиште свій коментар