90-річний Іван Дем'янюк пригрозив голодуванням

У разі неприйняття судом документів, які пропонує захист Дем'янюка, він погрожує розпочати голодування.

Джон (Іван) Дем'янюк, якого обвинувачують в пособництві нацистам у роки Другої світової війни, погрожує провести голодування, якщо суд відмовиться прийняти в якості свідчень документи, які пропонує захист підсудного.

"У мене залишається тільки єдиний шлях показати світу, яку насмішку над справедливістю представляє цей процес", - йдеться в заяві 90-річного Дем'янюка, яку у вівторок у Мюнхені зачитав його адвокат Ульріх Буш.

Слухання, яке триває вже протягом 15 місяців в земельному суді Мюнхена, обвинувачений назвав "політично мотивованим показовим процесом".

За версією німецького слідства, Дем'янюк безпосередньо брав участь у знищенні, щонайменше, 27,9 тисяч ув'язнених у таборах Треблінка і Собібор, де служив наглядачем після полону. Мюнхенська прокуратура займається справою Дем'янюка, оскільки той після війни деякий час перебував у таборі для переміщених осіб у цьому регіоні.

У числі документів, які Дем'янюк вимагає взяти до відома суду, - протоколи, в яких йдеться про те, що охоронці працювали тільки в якості зовнішньої охорони табору Собібор і, таким чином, не мали відношення до масових вбивств ув'язнених в газових камерах.

За словами адвоката, частина доказів, наведених у мюнхенському суді, вже була представлена в ході процесу в Ізраїлі. Там Дем'янюка засудили до смертної кари як наглядача-садиста на прізвисько Іван Грозний, який запам'ятався в'язням з концентраційного табору Треблінка на території окупованої Польщі. Через п'ять років з'ясувалося, що його переплутали з іншою людиною і відпустили на волю.

Суд у Мюнхені розпочався 30 листопада 2009 року. Участь Дем'янюка в процесі за станом здоров'я обмежена двома періодами в день по 90 хвилин кожен. Дем'янюка привозять до зали засідань в інвалідному кріслі.

Обвинувачений емігрував до США в 1952 році, а в 1958 отримав американське громадянство, не повідомивши імміграційні служби про нацистське минуле. Американська влада в 1986 році здійснила екстрадицію його до Ізраїлю, де Дем'янюка засудили до смертної кари за злочини проти людяності. Дем'янюк стверджував, що він служив у Червоній Армії і в 1942 році потрапив у полон.

Ізраїльський Верховний суд у 1993 році визнав, що Дем'янюк не був наглядачем у концтаборі, і його відпустили з в'язниці, після чого Дем'янюк повернувся до США. Проте американська влада продовжувала розслідування його діяльності, і в 2002 році суд визнав доведеним, що Дем'янюк під час Другої світової війни служив наглядачем у ряді концентраційних таборів, на підставі чого ухвалив позбавити його громадянства і вислати з країни.

Читайте також:

Івана Дем'янюка тепер звинувачують в геноциді іспанців

Суд над Дем'янюком знову перенесено

У Німеччині звинуватили у знищенні євреїв охоронця, який служив з Дем'янюком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: