Аббас і Ольмерт зустрілися в Палестині

Ехуд Ольмерт проводить переговори з Махмудом Аббасом. Це перший за 7 років візит ізраїльського лідера до Палестини.

Махмуд Аббас і Ехуд Ольмерт (Фото: blog.mideastanalysis.org)
Махмуд Аббас і Ехуд Ольмерт обговорюють найболючіші питання - проблеми постійних кордонів, біженців, єврейських поселень і статусу Єрусалиму. (Фото: blog.mideastanalysis.org)
Прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт приїхав у понеділок до Ієрихону на зустріч з головою Палестинської національної адміністрації (ПНА) Махмудом Аббасом, ставши першим ізраїльським лідером, що відвідав палестинське місто за останні сім років, повідомило місцеве радіо.

Палестинці чекають від саміту відновлення діалогу про параметри остаточного врегулювання двостороннього конфлікту, включно з проблемами постійних кордонів, біженців, єврейських поселень і статусу Єрусалиму.

Ізраїльтяни, судячи з заяв представників канцелярії Ольмерта, як і раніше, вважають за краще говорити про ситуацію в сфері безпеки, гуманітарну співпрацю, зміцнення позицій Аббаса в протистоянні з ісламізмом і формування інститутів майбутньої палестинської держави.

Зустріч проходить у фешенебельному готелі "Інтерконтиненталь" у закритому для преси режимі. Посилені заходи безпеки в Ієрихоні й на підступах до нього забезпечують ізраїльські військові служби та спецслужби у взаємодії з палестинськими силовими структурами.

Раніше Ольмерт і Аббас зустрічалися або в Єрусалимі, або в кулуарах міжнародних форумів.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт під час зустрічі висловив надію на швидке відновлення переговорів про створення незалежної палестинської держави, перерваних сім років тому.

Ієрихон (Фото: Wikipedia)
Ієрихон, де зустрічаються Аббас і Ольмерт, уважають найдавнішим містом Землі. (Фото: Wikipedia)
"Я приїхав сюди, щоб обговорити фундаментальні питання відносин Ізраїлю з палестинською адміністрацією в надії, що це незабаром виведе нас на переговори про створення палестинської держави", - цитують Ольмерта місцеві ЗМІ.

"Сторони не стали конкретизувати, які саме "фундаментальні питання" обговорюють за закритими дверима ієрихонського готелю "Інтерконтиненталь".

"Упродовж останніх років ізраїльтяни відмовлялися включати до порядку денного діалогу з палестинцями питання, що становлять основу двостороннього конфлікту, - постійні кордони, статус Єрусалиму, біженці, єврейські поселення.

Судячи з повідомлень, що просочилися до місцевої преси, зараз Ізраїль розраховує домовитися з палестинцями про певний набір базових принципів двостороннього врегулювання, не заглиблюючись при цьому в конкретні деталі, що стали каменем спотикання на переговорах семирічної давності.

"Ідея полягає в тому, щоб Ольмерт і Аббас у ході зустрічей, які проводяться раз на два тижні, напередодні регіонального форуму, який цієї осені планує скликати (президент США Джордж) Буш, окреслили контури майбутньої угоди, а потім уже використовували цей регіональний форум, аби почати прописувати деталі", - пояснює задум газета Jerusalem Post.

"До регіонального форуму обидва лідери цілком можуть сформулювати угоду про принципи, яка б включала підтримку принципу "двох держав для двох народів" і заяву про необхідність вирішувати проблему Єрусалиму. Де конкретно проходитиме кордон двох держав, як ділитиметься суверенітет над Єрусалимом, - все це буде залишено на потім", - ідеться в публікації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: