Аббас провів переговори з лідерами ХАМАС

Глава Палестинської Народної Автономії Махмуд Аббас вперше після захоплення сектора Газа зустрівся з представниками ХАМАС.

Голова ПНА Махмуд Аббас зустрівся у п'ятницю з представниками руху ХАМАС, повідомляє агентство Франс Прес із посиланням на джерела в його адміністрації.

Аббас провів переговори з колишнім віце-прем'єром уряду ХАМАС Насреддіном Шаєром, а також ще двома впливовими членами ісламістського руху - Фараджем Румана та Хусейном Абу Квейком.

"Цією зустріччю ми демонструємо нашому народу, що двері для національного примирення залишаються відчиненими," - сказав аш-Шаєр палестинському агентству "Маан".

Він додав, що ХАМАС не ставить під сумнів легітимність Аббаса як президент всього палестинського народу.

В інтерв'ю телекомпанії "Аль-Джазіра" Абу Квейк повідомив, що Аббас в ході зустрічі знову висловив готовність до серйозного діалогу з ХАМАС, але тільки після "відновлення в секторі Газа ситуації, що існувала до червневого перевороту".

Переговори, за словами Абу Квейка, відбулися за ініціативою Аббаса, з відома та схвалення керівництва ХАМАС. Зустріч стала продовженням серії міжфракційних контактів на нижчому рівні, сказав представник ісламістів.

Це перша подібна зустріч з тих пір, як у червні ХАМАС захопив владу в секторі Газа, розгромивши силові структури, лояльні Аббасу та очолюваному їм руху ФАТХ. Під контролем Аббаса та нового уряду Салама Фаяда, що одержав міжнародну підтримку й визнання, залишився Західний берег річки Йордан.

Представник ХАМАС у секторі Газа Самі Абу Зухрі закликав не робити далекосяжних висновків з факту одиничної зустрічі представників конфліктуючих фракцій.

"Те, що деякі лідери помолилися поряд з Аббасом, ще нічого не каже про стан відносин між ХАМАС і ФАТХ," - сказав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: