Абдула Газі застрелили в спину свої

У Червоній Мечеті застрелено лідера ісламістів Абдула Рашида Газі. Йому вистрілили в спину свої, коли він ішов здаватися.

Абдул Рашид Газі
Абдул Рашид Газі
Незважаючи на смерть мулли, після 14 годин штурму бойовики продовжують утримувати частину приміщень і заручників.

Наказ про початок штурму було віддано у вівторок перед світанком, близько 4 годин ранку за місцевим часом. Через майже 14 годин штурм досі триває.

На даний момент армія Пакистану контролює більше 80% території комплексу. В результаті запеклої битви в стінах мечеті та примикаючих до неї жіночого медресе та житлових приміщень уже загинуло близько 8 солдатів і більше 50 ісламістів.

Останньою жертвою битви армії Пакистану з бойовиками став лідер ісламістів Абдул Рашид Газі. Його вбили соратники, коли він вирішив здатися солдатам.

Як передає AFP, Газі разом з декількома супутниками попрямував здаватися солдатам, проте бойовики, що залишилися в підвалі, відкрили по них шквальний вогонь.

Пакістан
Операція поки триває. З боку мечеті чутна запекла перестрілка. Періодично лунають вибухи. До місця зіткнення з'їжджаються карети швидкої допомоги. Квартал, де розташована мечеть, оповитий димом, передає РИА "Новости".

За інформацією ряду приватних телеканалів, у самій Червоній Мечеті також є поранені та убиті. За деякими відомостями, серед загиблих - мати лідера ісламістів Абдула Рашида Газі.

Пакістан
Представники прес-центру армії відмовилися коментувати цю інформацію. "Коментар поки один: ми почали операцію, і вона триває," - говорять у прес-центрі.

Операція почалася рано вранці після того, як спроба уряду провести переговори з лідером ісламістів Абдулом Рашидом Газі зазнала невдачі.

Штурм почався зі світанком, спочатку в районі мечеті прогриміла серія могутніх вибухів, від яких затремтіли стекла по всьому місту. Потім почався бій.

Телеканали повідомляють, що близько 20 дітей і підлітків змогли вибратися з Червоної Мечеті і перебігти до позицій армії.

Переговори про здачу повстанців зайшли в глухий кут

Влада Пакистану намагалася переконати ісламістів з Червоної мечеті здатися. Пакистанський уряд направив до Лал Масджід (Червоній Мечеті) делегацію, до якої увійшли декілька відомих богословів і мулл, очолювану лідером правлячої партії "Мусульманська ліга" Чаудхрі Шуджат Хусейном.

Як повідомив пресу голова делегації Хусейн, після довгого очікування йому вдалося зв'язатися з Газі, але той не погодився прийняти вимогу уряду про капітуляцію і висунув ще ряд "неприйнятних умов".

Учасники делегації мали намір вимагати, щоб Газі відпустив дітей і жінок, що знаходяться в Лал Масджід. Вони також були готові вивести поранених, які потребують медичної допомоги.

В неділю уряд виступив з "останнім попередженням" до студентів, блокованих в Лал Масджід. Влада пропонує їм здатися без всяких умов. Але голова ісламістів Абдул Рашид Газі заявив, що готовий загинути, але не збирається здаватися на умовах влади. Газі вимагає гарантій, що він та його сподвижники не будуть заарештовані.

За різними оцінками, в мечеті продовжують залишатися декілька сотень людей. Більшість з них - дівчата з жіночого медресе Джамія Хафса, що примикає до мечеті, а також учні-підлітки. Газі запевняє, що готовий відпустити всіх, хто хоче піти. "Ті, хто залишився, залишилися зі мною добровільно", - сказав він по телефону.

Проте уряд повідомляє з посиланням на тих, хто зумів покинути мечеть, що Газі та його прихильники утримують студентів силою.

Президент Пакистану генерал Первез Мушарраф в неділю заявив, що час для переговорів пройшов.

Мечеть покинули більше тисячі радикальних ісламістів

За ці дні мечеть і розташоване поряд медресе покинули більше 1200 людей. Проте в будівлі і сусідньому медресе залишаються ще декілька сотень учнів, а також група озброєних людей. Поліція Ісламабаду заявляє, що серед них є бойовики, що знаходяться в розшуку. Ісламісти озброєні автоматами, ручними гранатами і пляшками із запальною сумішшю.

Про те, що студенти, що забарикадувалися в мечеті, довго не протримаються, вже говорив брат лідера повсталих студентів Рашида, голова Червоної мечеті Маулана Абдул Азіз.

"Я прийшов до висновку, що нам варто здатися. Я сказав їм не жертвувати своїм життям заради мене", - сказав Азіз.

Нагадаємо, що імама Червоної Мечеті Абдула Азіза заарештували при спробі вийти з мечеті разом з групою студенток. Імам був одягнений в "бурку" - жіночий чорний балахон, що приховує особу і фігуру.

Повідомляється, що Азіз попався через те, що всіх дівчат, перш ніж відпустити, обшукували жінки-поліцейські у пошуках зброї або вибухівки.

Довідка: конфлікт в Ісламабаді

Зіткнення почалися у вівторок, 3 липня, в Ісламабаді після денної молитви. Сутичка відбулася між студентами медресе (релігійних училищ) при відомій своїм радикалізмом Червоної мечеті і підрозділом внутрішніх військ. Поліція почала встановлювати загорожі навколо мечеті, що й призвело до протистояння зі студентами-богословами. Кожна із сторін звинувачує іншу в провокації.

Пакістан
Відразу після зіткнення студенти та прихожани Лал Масджід, озброївшись палицями, арматурою і саморобними списами, блокували територію і вулиці навколо мечеті. У декількох сотнях метрів своє оточення організувала поліція.

Після перестрілки військовослужбовці та поліцейські оточили квартал, де знаходиться Червона Мечеть. Студенти-ісламісти заявили, що готові дати відсіч владі та вивести на вулиці десятки терористів-самовбивць, якщо поліція влаштує штурм мечеті і медресе.

За ці дні мечеть і розташоване поряд медресе покинули більше 1200 людей. У Лал Масджід залишаються ще декілька сотень учнів, зокрема багато дівчат і підлітків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: