Абхазія і Нікарагуа встановили дипломатичні відносини

Після того, як Нікарагуа визнала незалежність Абхазії, її МЗС вирішило налагодити з країною дипломатичні зв'язки.

Нікарагуа та Абхазія встановили дипвідносини.

Спільну заяву про встановлення дипломатичних стосунків підписали в Манагуа міністр закордонних справ Нікарагуа Самуель Сантос і заступник міністра закордонних справ Абхазії Максим Квінджія.

Міністерства двох країн також підписали протокол про проведення постійних міжвідомчих консультацій.

Документ передбачає співпрацю в політичній, науково-технічній, екологічній, гуманітарній і культурних сферах. Сторони домовилися також про встановлення прямих зв'язків між урядами і громадськими організаціями двох країн.

"Підписання документів є конкретним свідоцтвом визнання незалежності Абхазії з боку Нікарагуа", - заявив глава МЗС Нікарагуа.

У свою чергу, заступник міністра закордонних справ Абхазії підкреслив, що укладені угоди мають велике історичне значення для його країни.

"Для Абхазії ця подія має велике історичне значення. Нікарагуа для нас завжди буде великим другом, і ми розраховуємо надалі розвивати підписані документи. Ми докладемо всі зусилля для зміцнення дружби між народами наших країн", - сказав абхазький дипломат.

Як очікується, після візиту в Нікарагуа Квінджія відправиться до Венесуели.

Нікарагуа стала другою країною після Росії, що визнала незалежність Абхазії і іншої колишньої грузинської автономії, - Південної Осетії.

На початку вересня 2008 року нікарагуанський президент Даніель Ортега видав офіційний указ про визнання незалежності цих республік. МЗС Нікарагуа пояснював рішення визнати їх незалежність прагненням припинити кровопролиття на Кавказі, дати народам цих країн "незалежність і свободу".

Нагадаємо, що окрім Нікарагуа незалежність Абхазії та Південної Осетії визнали Росія та Венесуела. Президент Венесуели Уго Чавес оголосив на переговорах з російським колегою Дмитром Мєдвєдєвим про визнання його країною незалежності Південної Осетії і Абхазії. Він підкреслив, що з 10 вересня Венесуела почне необхідні дії.

Читайте також:

Південна Осетія та Абхазія найняли американських піарників

Абхазія: За вибухом в Сухумі стоїть Грузія

Абхазія звинуватила Грузію в підготовці до війни

Абхазія віддала 10 гектарів землі російській ФСБ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: