Абхазія встановила з Росією безвізовий режим

Абхазія приєдналася до списку країн, котрі мають безвізовий режим з Росією. Тепер її мешканцям не потрібні закордонні паспорти для в'їзду до Росії.

Росія та Абхазія підписали угоду про введення безвізового режиму.

Відтепер громадяни обох країн зможуть перетинати кордон за своїми внутрішніми паспортами і залишатися на території приймаючої країни протягом 90 днів.

Угода про безвізовий режим підписали міністри закордонних справ Росії і Абхазії Сергій Лавров і Сергій Шамба.

Таким чином, Абхазія, разом з Україною, Білорусією, Китаєм, Вірменією та іншими державами, буде включена до списку країн, громадянам яких для в'їзду в Росію не потрібно буде оформляти візи. Громадяни Росії могли відвідувати Абхазію без візи і раніше.

Крім того, як повідомив президент республіки Сергій Багапш. Абхазія заказуватиме закордонні паспорти в Росії.

За його словами, абхазький закордонний паспорт буде відповідати всім міжнародним стандартам. Друкувати бланки документів почнуть протягом найближчих місяця - двох. Багапш визнав, що за допомогою нового закордонного паспорта жителі Абхазії зможуть виїжджати поки що лише до Росії.

У ході зустрічей глав міністерств Сергій Лавров заявив, що Росія планує налагодити супровід абхазьких суден у нейтральних водах Чорного моря, щоб уникнути провокацій з боку Грузії.

Лавров відзначив, що дії Грузії відносно наступних до Абхазії або з Абхазії судів викликає у російського МЗС серйозну заклопотаність.

Раніше повідомлялося, що морський кордон Абхазії будуть охороняти російської катери берегової охорони. Питання безпеки суден у абхазького кордону пов'язаний з тим, що законодавством Грузії, яка вважає республіку своєю територією, територіальні води Абхазії закриті для міжнародного судноплавства.

З початку 2009 року грузинські прикордонники затримали кілька десятків що слідували до Абхазії вантажних суден. У відповідь на ці дії президент Абхазії Сергій Багапш пообіцяв знищувати грузинські кораблі.

Читайте також:

Мєдвєдєв привітав президента Абхазії з 16-річчям незалежності

Абхазія змінила грузинські телефонні коди на російські

Південна Осетія та Абхазія найняли американських піарників

Абхазія звинуватила Грузію в підготовці до війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: