Абхазія зміцнює кордони

Керівництво Абхазії вживає заходів щодо зміцнення своїх кордонів. Натомість МЗС Грузії звинувачує Росію в ескалації напруги.

Керівництво Абхазії вживає заходів щодо зміцнення своїх кордонів, щоб уникнути нових конфліктів з Грузією, заявив президент невизнаної республіки Сергій Багапш.

"Грузія планує проведення подібних провокаційних актів і в майбутньому, щоби втягнути нас в нові зіткнення", - заявив Багапш в п'ятницю, коментуючи інцидент, що відбувся напередодні в Абхазії.

За даними абхазької сторони, грузинські військовики в Ткуарчальському районі Абхазії напали на абхазький прикордонний пост, в результаті чого двоє абхазьких прикордонників вбито, двоє поранені, а ще шестеро осіб полонено грузинськими спецслужбами.

За словами Багапша, керівництво Абхазії вже прийняло ряд заходів, щоб уникнути кризового розвитку ситуації. "Ми укріпили верхню частину Кодорської ущелини, підступи до нього з боку Ткварчелі, по кордону в Гальському районі. Скрізь зараз укріплюватимемо", - сказав президент республіки.

Він повідомив, що в суботу на місце події відправиться змішана група ООН, російських миротворців і представників Абхазії. "Інцидент відбувся на території Абхазії, і завтра стане зрозумілим те, що все відбулося, розкриються всі вигадки грузинської сторони, що абхазці нібито хотіли підірвати дорогу", - заявив Багапш.

"Те, що відбулося вчора, є добре спланованою військовими професіоналами операцією з припиненню диверсійного акту, метою якого було виведення з ладу комунікацій", - заявив телекомпанії представник так званої абхазької влади у вигнанні Торніке Кіланава.

Натомість президент Грузії Михайло Саакашвілі подякував голові МВС Грузії Вано Мерабішвілі за успішну спецоперацію у Верхній Абхазії в четвер і доручив йому бути безкомпромісним стосовно терористів.

"Грузія не дозволить розпалювати широкомасштабний конфлікт, але при цьому державні органи країни достатньо добре підготовлені для відповіді на будь-які провокації. Я доручаю й надалі щодо терористів і диверсантів діяти аналогічним чином і давати збройну відсіч. Ми готові вести політичний діалог, але якщо хтось хоче залякати нас шляхом терору, то одержить гідну відповідь", - сказав Саакашвілі, виступаючи на виїзному засіданні уряду в місті Кутаїсі в п'ятницю.

За даними грузинської сторони, у четвер диверсійна група напала на охорону автошляху до Кодорської ущелини, в стрілянині двох нападників було вбито, сімох затримано. Своєю чергою, абхазька сторона стверджує, що грузинські військовики в Ткуарчальськом районі Абхазії напали на абхазький погранпост, в результаті чого двох абхазьких прикордонників убито, двох поранено, а ще шістьох людей полоненили грузинські спецслужби.

МЗС Грузії закликає російську сторону припинити дії, спрямовані на ескалацію напруги в зонах грузино-абхазького та грузино-осетинського конфліктів, йдеться в заяві МЗС Грузії, опублікованій у п'ятницю на сайті зовнішньополітичного відомства. 

"З російської сторони продовжується явна й неприкрита політична, економічна, та, що найтривожніше, військова підтримка сепаратистських режимів, що існують на території Грузії", вважає МЗС Грузії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: