Абхазія звинуватила Грузію в підготовці до війни

МЗС Абхазії повідомило про появу грузинських безпілотників над своєю територією, Тбілісі цю інформацію спростувало.

Грузія відновила польоти безпілотних літальних апаратів над абхазькою територією.

Про це повідомило МЗС Абхазії, додавши, що це може означати підготовку до військової операції.

Згідно з повідомленням відомства, 7 липня о 22.00 в районі селища Саберіо прикордонними силами республіки були зафіксовані два безпілотні літальні апарати, що прямували з боку Грузії углиб Гальського району Абхазії. Пізніше два безпілотними зафіксували в районі селища Хухун Ткварчальського району.

За даними МЗС Абхазії, у минулому польоти грузинських безпілотних літальних апаратів здійснювалися з метою проведення повітряної розвідки в рамках підготовки до військової операції.

"Абхазька сторона висловлює серйозне занепокоєння у зв'язку з поновленням провокаційних дій Грузії, які можуть привести до нової ескалації конфлікту", - зазначається в повідомлення. Також Абхазія закликала міжнародне співтовариство на необхідність швидкого припинення даних інцидентів, які здатні підірвати стабільність в регіоні.

"Особливу заклопотаність викликає той факт, що провокаційні дії здійснюються в зоні відповідальності європейської моніторингової місії в Грузії. Відсутність адекватної оцінки діям Грузії з боку європейської моніторингової місії викликає сумніви в абхазької сторони відносно безсторонності місії і розцінюється нами як заохочення Грузії до військового реваншу", - зазначається в повідомленні.

В свою чергу, міноборони Грузії спростувало поширену абхазькою стороною інформацію про те, що грузинські беспілотникі відновили польоти над територією Абхазії.

"Ми не підтверджуємо цю інформацію, наші літаки не порушували повітряного простору над територією, контрольованою абхазькою стороною, а також в безпосередній близькості до адміністративного кордону", - заявив глава інформаційно-аналітичного департаменту міністерства оборони Давід Нардая.

Раніше повідомлялося, що Тбілісі підпише угоду з Москвою, якщо Росія відкличе військових з території Абхазії і Південної Осетії з подальшою їх заміною на міжнародних спостерігачів з поліцейськими функціями. Таку умову грузія оприлюднила під час чергового раунду консультацій з питань безпеки і стабільності на Кавказі, в якому беруть участь Грузія, Абхазія, Південна Осетія, а також США, Росія, Євросоюз, ООН і ОБСЄ.

Вимога Грузії навряд чи може бути здійснена: Росія вважає присутність своїх військових у визнаних нею республіках гарантом стабільності. І не виключає нових провокацій з грузинської сторони.

Читайте також:

Грузія відмовилася видати Росії сержанта-дезертира Глухова

"Божевільний" Саакашвілі носить голубий годинник з кроликами

Саакашвілі: опозиція нанесла збитків більше, ніж бомбардування росіян

Росія підрахувала "жертв геноциду" у Південній Осетії
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: