Абхазька православна церква офіційно відділилася від Грузинської

Керівник Сухумо-Абхазької єпархії ієрей Віссаріон (Апліаа) заявляє, що після війни бути разом - неможливо. Тепер ПЦ Абхазії буде просити захисту в Росії.

Абхазька православна церква заявляє про своє офіційне відділення від грузинської церкви, повідомив в.о. керівника Сухумо-Абхазької єпархії ієрей Віссаріон (Апліаа) увечері у вівторок.

"Сьогодні абхазька церква офіційно відокремилася від грузинської церкви, відновивши тим самим історичну справедливість. Після закінчення грузино-абхазської війни ми (православні священики Абхазії) неодноразово заявляли про себе і зверталися до всіх вищих православних інстанцій, але всі вони мовчали, оскільки не хотіли псувати відносини з грузинською єпархією", - сказав він.

За словами ієрея, раніше у вівторок в кафедральному соборі Сухумі відбулися збори всіх церковних служителів єпархії, на яких було ухвалено це рішення.

"Оскільки Сухумо-Абхазька єпархія була підпорядкована з 1943 року грузинському католікосату, а територія Абхазії була примусово залучена до Грузинської церкви, сьогодні ми можемо заявити про свою самостійність", - сказав він.
Ієрей Віссаріон повідомив, що буде відновлена Абхазька помісна церква з двома єпархіями - Піцундською і Сухумською. У Піцунді раніше був головний кафедральний собор.

"Ми маємо намір також звернутися до Московського патріархату, до голови Російської православної церкви по допомогу", - сказав Віссаріон.

Раніше голова Відділу зовнішніх церковних зв`язків Московського патріархату архієпископ Волоколамський Іларіон повідомив, що Російська православна церква обговорює з Грузинською церквою територіальне питання Абхазії і Південної Осетії. За його словами, РПЦ визнає канонічну територію Грузинської церкви, включно з цими двома республіками. Архієпископ Іларіон заявив, що, на думку РПЦ, зміни політичних кордонів не означають зміну церковних канонічних кордонів.

Читайте також:

В столиці Абхазії підірвали залізницю

Путін: Керівництво Грузії саме винне в розвалі своєї країни

Росія ніколи не відмовиться від Південної Осетії та Абхазії

Мєдвєдєв пообіцяв помститися Грузії за напад на Південну Осетію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: