Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Абрамович вклав гроші в Telegram Павла Дурова - ЗМІ

Наближений до Путіна олігарх міг інвестувати $ 300 млн в месенджер.

Засновник месенджера Telegram Павло Дуров відзвітував перед Комісією з цінних паперів і бірж США про залучення $ 850 млн від 81 інвестора.

Про це свідчать опубліковані 13 лютого матеріали комісії. У них фігурують дві компанії, зареєстровані на Британських Віргінських островах, – Telegram Group Inc. і TON Issuer Inc. Згідно з документом, обома керують Павло і Микола Дурови, пише російське видання "Ведомости".

Перший платіж від інвесторів був здійснений 29 січня 2018 р., випливає зі звіту. У ньому наголошується, що залучені $ 850 млн не будуть витрачені на винагороду братам Дуровим. Гроші потрібні на розвиток нової блокчейн-платформи Telegram Open Network (TON) c власною криптовалютою і месенджера Telegram.

Дуров не назвав своїх інвесторів – і це довелося робити їм самим або їхнім знайомим.

16 лютого співзасновник Qiwi Сергій Солонін розповів, що вклав у Telegram $ 17 млн, а співзасновник "Вімм-білль-данна" Давид Якобашвілі повідомив журналістам про інвестиції в $ 10 млн. Ще одним російським інвестором став Роман Абрамович. Про його інвестиції в Telegram виданню розповіли двоє людей, знайомих з менеджерами підприємця, і людина, знайома з великими учасниками ICO. Останній чув, що підприємець міг вкласти в месенджер $ 300 млн. Джерело, близьке до Telegram, в цьому сумнівається: за його даними, сукупна частка інвесторів з російським корінням не перевищує 7%, а середній чек одного інвестора – $ 20 млн. Два інших співрозмовника "Відомостей" зазначають, що Абрамович був одним з перших росіян, які здобули право інвестувати в компанії Дурових.

Видання пише, що попит на токени Telegram був ажіотажний. Замість необхідних $ 850 млн інвестори подали заявки на $3,8 млрд. Деякі інвестори збиралися в синдикати, щоб взяти участь в ICO Telegram.

Як відомо, російський олігарх Роман Абрамович потрапив до "кремлівської доповіді" Мінфіну США. Усього до документу внесено 210 імен - 114 великих чиновників РФ і керівників держкомпаній, а також 96 бізнесменів - з оцінкою їхньої близькості до режиму і особисто Володимира Путіна. Закон наказував визначити будь-які ознаки корумпованості людей зі списку, встановити обсяг активів, інвестиції, бізнес-інтереси і частки в компаніях, а також джерело доходів самих людей і членів їхніх сімей.

Залиште свій коментар

Вибір редакції