Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Adidas опинився в епіцентрі гучного скандалу через сукню з радянською символікою

Компанію розкритикували не лише користувачі соцмереж, але і МЗС Литви та УІНП.

Всесвітньо відомий німецький спортивний бренд Adidas опинився в епіцентрі скандалу через нову сукню, створену спеціально до Чемпіонату світу футболу в Росії. На сукні був напис "СРСР" і радянський герб.

"Щоб відзначити чемпіонат 2018 року в Росії, Adidas перетворив вінтажні футболки на модні предмети одягу. На цю сукню надихнули футболки, які у 1991 році носила збірна Радянською Союзу і вони були виготовлені з тканини, що дихає. Сукня оздоблена гербом, принтом СРСР та номером 11 на спині", – йшлося у в описі товару на сайті Adidas.

Сукня з радянським гербом обурила користувачів соціальних мереж, які запустили флешмоб із хештегом #stopadidas. Юзери нагадали компанії, що Радянський Союз причетний до розв'язування Другої світової війни не менше, ніж нацистська Німеччина. Тому Adidas підкинули нову "бізнес-ідею" - створити лінію одягу з нацистською символікою.

Взагалі якось дуже несправедливо, що німецька фірма adidas не може на футболках розмістити свастику або орла-емблему...

Опубліковано Maryna Zelenyuk 7 травня 2018 р.

Німецьку компанію розкритикували не лише користувачі соціальних мереж. Свій подив висловило Міністерство закордонних справ Литви.

"Все ще зустрічаються ті, хто хворий на "імперську ностальгію". Досить дивно, що серед них Аdidas", — написало відомство на своїй сторінці у Twitter, прикріпивши фото зі скандальною сукнею.

Український інститут національної пам'яті (УІНП) також відреагував на "радянську" сукню Аdidas. У листі до українського дочірнього підприємства цієї компанії Інститут нагадав про відповідальність за поширення в Україні продукції з використанням заборонених символів комуністичного тоталітарного режиму. У разі виявлення продажу подібного одягу УІНП обіцяє звернутися до правоохоронних органів.

“Ідея виготовити одяг, прикрашений нацистською свастикою, не мала б шансів на втілення в компанії “ADIDAS”. Тому, що в рідній для неї Німеччині, яка пройшла через процеси денацифікації - це порушення не лише юридичних, але й моральних норм. Для мешканців України та інших країн таким же порушенням є використання радянської символіки, під якою вбито мільйони наших земляків”, - заявив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Український інститут національної пам'яті звернувся з листом до дочірнього підприємства “ADIDAS-УКРАЇНА” і нагадав про...

Опубліковано Volodymyr Viatrovych 7 травня 2018 р.

7 травня компанія Аdidas прибрала зі свого сайту та інтернет-магазину фото із "рядянською сукнею". У пошуку на сайті компанії більше не відображається одяг із написом "USSR" ("СРСР").

Нагадаємо, Служба безпеки України в рамках кримінального провадження проводить розслідування щодо можливої роботи німецьких компаній DHL Express, Adidas і Puma в окупованому Криму. У грудні минулого року Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України заявило, що компанії працюють на анексованому півострові, незважаючи на санкції. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції