Адміністрацію Обами звинуватили у прорахунках при ліквідації витоку нафти

У США Адміністрацію президента звинуватили в недбалості при оцінці масштабів розливу нафти в Мексиканській затоці.

Адміністрацію президента США Барака Обами звинуватили в недбалості при оцінці масштабів розливу нафти в Мексиканській затоці, що призвело до втрати суспільної довіри до даних про наслідки інциденту. Звинувачення прозвучали в понеділок, 27 вересня, в ході засідання президентської комісії з розслідування аварії на свердловині Deepwater Horison.

Як заявили співголови комісії Боб Грем (Bob Graham) і Вільям Рейлі (William K. Reilly), ключовою помилкою влади стало оголошення неточної інформації про темпи витоку. Відповідно до початкових даних, що з'явилися відразу після аварії 20 квітня, зі свердловини в воду щодня потрапляли тисячі барелів нафти, однак підсумкова цифра, оприлюднена тільки в середині червня, опинилася в 60 разів більше.

За словами Грема і Рейлі, саме цей грубий прорахунок підірвав довіру людей до будь-якої офіційної інформації про хід ліквідації аварії. Особливо громадський скепсис посилювало відео з камери, розташованої на дні, біля пошкодженої свердловини, на якому було видно величезну хмару нафти.

Минулого місяця заяви урядових структур про те, що три чверті нафти, що опинилася в Мексиканській затоці в результаті аварії, були зібрані технікою, спалені або вже розчинилися у воді, були критично сприйняті в суспільстві. Відзначимо, що на вчорашньому засіданні комісії головний науковий співробітник Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (National Oceanic and Atmospheric Administration) Білл Лер (Bill Lehr) заявив, що більше половини нафти, що розлилася зараз накопичилося на дні затоки і вздовж берегових ліній, причому в нинішньому стані нафта нерозчинна у воді.

Боб Грем також додав, що саме через неточні оцінки темпів витоку операція BP з установки над аварійною свердловиною гігантського захисного куполу закінчилася невдачею.

Аварія на свердловині Deepwater Horison компанії BP в Мексиканській затоці сталася 20 квітня 2010 року. Інцидент став найбільш серйозною екологічною катастрофою в історії США. У водах затоки виявилося майже 5 мільйонів барелів. BP кілька разів безуспішно намагалася усунути наслідки аварії. Проте зупинити витік вдалося лише в липні, коли на пошкоджену свердловину було встановлено новий захисний купол. За попередніми оцінками, витрати компанії BP у зв'язку з витоком можуть скласти до 32 мільярдів доларів.

Читайте також:

Витік нафти в Мексиканській затоці остаточно зупинений

У Мексиканській затоці завершуються роботи з консервації свердловини

Влада США підготувала позов до BP на 17 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: