Адвокат Бута заявив про початок його екстрадиції в США

Влада Таїланду почала екстрадицію "торговця смертю" Віктора Бута, стверджує його адвокат.

Влада Таїланду перевела Віктора Бута, підозрюваного в причетності до торгівлі зброєю, шахрайства й відмивання грошей, у пересильну в'язницю, розпочавши процес екстрадиції росіянина в США.

Адвокат Бута Віктор Буробін розповів, що в понеділок, 23 серпня, Бут був відправлений з в'язниці Клон Премо в інше місце. Зі слів адвоката, це означає, що "процес пішов".

"Зв'язку з ним сьогодні, щоправда, немає, тому сказати точно, де він перебуває в цей час, я поки не можу", - сказав Буробін.

Адвокат також висловив невдоволення поясненням тайською стороною того факту, що рішення про екстрадицію Бута було прийнято апеляційним судом Таїланду ще 24 травня 2010 року, а оголошено 20 серпня.

Зі слів Буробіна, влада пояснила цю затримку напруженою політичною ситуацією в країні - в цей час у Банкоку відбувалися хвилювання через виступи "червоних сорочок". Адвокат назвав ці пояснення дивними.

Нагадаємо, рішення про передачу Віктора Бута американській стороні було оголошено 20 серпня незабаром після того, як влада США направила Таїланду повторний запит на його екстрадицію. Запит був оснований на новій групі обвинувачень, які були висунуті на адресу Бута в лютому 2010 року (шахрайство й відмивання грошей). Відповідно до рішення суду, росіянин мав бути переданий владі США протягом трьох місяців.

Після оголошення про екстрадицію Бута голова МЗС РФ Сергій Лавров висловив жаль із цього приводу, назвавши рішення суду "політичним" і "неправовим". Також Лавров заявив, що воно було прийнято "під сильним тиском ззовні". Голова російського МЗС також пообіцяв зробити все можливе для повернення Бута на батьківщину. Захист бізнесмена також заявляв про те, що остаточне рішення щодо екстрадиції має приймати уряд Таїланду.

Віктор Бут був затриманий у Таїланді навесні 2008 року. Затримку здійснили агенти американських спецслужб, що видавали себе за представників колумбійської повстанської організації "Революційні збройні сили Колумбії" (РВСК, FARC).

За даними слідства, уявні повстанці домовилися з Бутом про поставку 100 ракет типу " земля-повітря". Американці стверджують, що, крім FARC, яка вважається в США терористичною організацією, Бут співпрацював з бойовиками в африканських країнах, а також рухами "Талібан" і "Аль-Каїда".

11 серпня 2009 року арбітражний суд Таїланду відмовив владі США в екстрадиції росіянина. Однак американська сторона подала апеляцію на це рішення, і вирок був оскаржений апеляційним судом, який зрештою задовольнив запит влади США. Це рішення вже остаточне й оскарженню не підлягає.

Читайте також:

Долю Бута вирішить уряд Таїланду

Росія пообіцяла повернути Бута додому

Дружина Бута: рішення про екстрадицію прийняте під тиском США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: