"Адвокат диявола" взявся за справу маніяка Менсона

Юрист, який захищав іракського диктатора Саддама Хусейна, вимагає перегляду справи відомого американця - лідера кривавої секти Чарльза Менсона.

Відомий юрист і бізнесмен Джованні ді Стефано, який за участь в багатьох гучних процесах отримав прізвисько "адвокат диявола", взявся за справу американського маніяка Чарльза Менсона, який відбуває довічний термін в каліфорнійській в'язниці.

В інтерв'ю журналістам ді Стефано повідомив, що хоче домогтися перегляду справи Менсона. На думку юриста, під час процесу 1970-го року Менсона позбавили права на судовий захист. Зокрема, ді Стефано стверджує, що підсудному тоді незаконно призначили державного адвоката, хоча Менсон збирався захищати себе сам.

Ді Стефано підкреслив, що взявся за справу Менсона, бо вірить у верховенство закону. При цьому він назвав "жахливими" злочини, скоєні Чарльзом Менсоном і його послідовниками. "Мене не цікавлять обставини цієї справи. Закон є закон", - тим не менш підсумував він.

Юрист повідомив, що вже подав від імені Менсона відповідну скаргу до Міжамериканської ради з прав людини. Чим обумовлений його вибір саме цієї правозахисної інстанції, ді Стефано не уточнив.

Тим часом знаменитий американський прокурор Вінсент Бульозі, який представляв рбвинувачення на процесі Менсона, заявив, що претензії Джованні ді Стефано безпідставні. Він нагадав, що питання про правомірність призначення Менсону адвоката всупереч його волі вже було вирішено апеляційним судом. За законом саме суддя, який очолює процес, вирішує, призначити підсудному адвоката чи дозволити йому захищати себе самостійно, наголосив Бульозі.

Однак ді Стефано, зі свого боку, запевнив, що тоді він має намір шукати у справі Менсона інші процесуальні порушення. Наприклад, він вважає непереконливими представлені до суду докази того, що Менсон особисто наказував своїм послідовникам здійснювати вбивства.

Чарльза Менсона засудили після серії ритуальних вбивств, які були здійснені в 1969 році учасниками очолюваної ним громади "Сім'я". Тоді в Лос-Анджелесі були жорстоко вбито дев'ять людей, серед них дружина режисера Романа Поланскі, актриса Шерон Тейт.

Спочатку Менсон, який безпосередньої участі у вбивствах не брав, був засуджений до смертної кари. Однак з введенням мораторію на вищу міру покарання у Каліфорнії вирок був пом'якшений до довічного ув'язнення. Менсон відбуває покарання у чоловічій в'язниці округу Кінгс в Каліфорнії.

Джованні ді Стефано проживає в Італії. Серед його клієнтів був президент Іраку Саддам Хуссейн (згодом страчений), а також його двоюрідний брат Алі Хасан аль-Маджид на прізвисько "хімічний Алі" і колишній віце-прем'єр Іраку Тарік Азіз.

Читайте також:

Вбивця вагітної дружини Романа Поланскі померла у в'язниці

"Адвокат диявола" виправдав бен Ладена

У Нью-Йорку з'явився послідовник Джека-Патрача: знайдено чотири трупи

У США стратили маніяка з алергією на смертельну ін'єкцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: