Адвокат Ходорковського знайшов йому алібі

Поки розкрадалася нафта, Михайло Ходорковський та Платон Лебедєв сиділи у СІЗО, заявив захисник обвинувачених.

Михайло Ходорковський та Платон Лебедєв не винні у розкраданні понад 200 мільйонів тонн нафти – у них є алібі, заявив захисник підсудних Борис Грузд.

Адвокат пояснив, що у той період, коли була розкрадена нафта, Ходорковський та Лебедєв перебували під арештом.

Так, за словами юриста, в обвинувачувальному висновку зазначено, що розкрадання нафти у "дочок" ЮКОСа відбувалося з 1 січня 1998 року по 31 грудня 2003 року. Грузд звернув увагу, що Ходорковський перебував під арештом з 25 жовтня 2003 року, а Лебедєв - з 2 липня 2003 року.

Тобто, зауважив Грузд, виходить, що підсудні примудрялися красти нафту, навіть сидячи у СІЗО.

"Чомусь для наших опонентів присутність алібі не є доказом невинності", - здивувався адвокат.

Він попросив суд виправдати Ходорковського і Лебедєва за епізодом з розкраданням нафти у зв'язку з відсутністю складу злочину.

Державне обвинувачення просить засудити Ходорковського і Лебедєва до 14 років ув'язнення кожного з відбуванням покарання в колонії загального режиму.

Напередодні, 26 жовтня, виправдувального вироку попросив сам Ходорковський. Він навіть звернувся зі словами подяки до прокурорів, заявивши, що "саме завдяки їм у нашій невинності переконалися абсолютно все".

Грузд же додав, що всі твердження прокуратури в суді "рівнозначні спробі довести, що квадрат круглий".

На думку державного обвинувачення, Ходорковський і Лебедєв здійснювали тяжкі злочини, які були чітко сплановані і відбувалися протягом тривалого часу, у складі організованої групи, більшість членів якої перебувають у міжнародному розшуку.

Ходорковського і Лебедєва звинувачують у розкраданні 218 мільйонів тонн нафти у дочірніх компаній "ЮКОСа" на суму в 824 млрд рублів і подальшої легалізації цих коштів.

Багато експертів на Заході досі вважають справу ЮКОСа політично мотивованою, однак російська влада це категорично заперечує.

Читайте також:

Ходорковський покликав у свідки Путіна

Прокуратура просить для Ходорковського 14 років в'язниці

Прокуратура "пробачила" Ходорковському 20 млн тонн нафти

Ходорковський передбачив швидкий крах путінської системи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: