Адвокат Лєбєдєва вимагає надати своєму підзахистному холодильник

Над керівниками ЮКОСа Ходорковським та Лєбєдєвим поновився судовий процес.

У Хамовнічеському суді Москви 16 квітня поновиться процес по другій кримінальній справі відносно екс-глави НК ЮКОС Михайла Ходорковського і колишнього глави МЕНАТЕП Платона Лєбєдєва.

Адвокати повідомили, що прокурору Валерію Лахтіну залишилося оголосити близько 25 сторінок із звинуваченнями Лєбєдєва. Раніше прокурор оголосив звинувачення, висунуте проти Ходорковського.

Як очікується, після завершення оголошення фабули обвинувального висновку сторона захисту перейде до заяви клопотань, а також до оголошення своїх заяв. Зокрема Ходорковський і Лєбєдєв матимуть нагоду висловити своє ставлення до звинувачення.

Адвокат Лєбєдєва Олена Ліпцер заявила, що її підзахисному як і раніше не надали в ізоляторі холодильника і телевізора. Ліпцер додала, що з настанням теплої погоди продукти стали псуватися і їх доводиться викидати.

Захист Ходорковського заявив, що сподівається на справедливе рішення суду по другій кримінальній справі.
Адвокат Ходорковського Наталія Тєрєхова підкреслила, що "суди повинні бути незалежними, самостійними, неупередженими". "Але це повинне бути відносно всіх громадян РФ", - сказала Тєрєхова. В той же час, за словами адвоката, вся практика по розгляду так званої "справи ЮКОСа" "говорить про інше".

"Вся попередня практика доводить інше. Все, що відбувається, увага, супровід, під яким привозять Михайла Борисовича Ходорковського, та увага, яку надає Федеральна служба виконання покарань, ще раз підкреслює, що Ходорковський не простий ув'язнений, а особливий", - відзначила Тєрєхова. Разом з тим, адвокат підкреслила, що захист тільки за те, "щоб був змінений цей порядок".

Про дві кримінальні справи відносно Ходорковського і Лебедева стало відомо в 2005 році, коли завершувався перший судовий процес в Міщанському районному суді Москви. По вироку цього суду обидва колишні менеджери ЮКОСа були осуджені на 9 років ув'язнення, проте пізніше Мосміськсуд знизив призначене покарання до 8 років.

Генпрокуратура РФ раніше повідомила, що колишнім керівникам ЮКОСа інкримінується "розкрадання чужого майна організованою групою в значному і особливо значному розмірах і його легалізація".

Ходорковський і Лєбєдєв обвинувачуються в привласненні або розтраті, тобто розкраданні чужого майна.

Крім того, їм інкримінується здійснення фінансових операцій і інших операцій з грошовими коштами й іншим майном, придбаними іншими особами злочинним шляхом з використанням свого службового положення організованою групою.

Також колишні керівники компанії обвинувачуються в здійсненні фінансових операцій і інших операцій з грошовими коштами або іншим майном, придбаними особою в результаті здійснення їм злочини або використовування вказаних засобів або іншого майна для здійснення підприємницької (економічної) діяльності.

Розгляд другої кримінальної справи розпочався 3 березня 2009 року у Хамовнічеському суді Москви.

Читайте також:

Ходорковський назвав своїми спільниками усіх російських силовиків

У другій судовій справі Ходорковський захищатиме себе сам

Ходорковський поважає Мєдвєдєва та дає поради бізнесменам

Суд відмовився припинити другу справу проти Ходорковського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: