Адвокат Младіча оскаржив рішення суду про екстрадицію генерала у Гаагу

Адвокат Ратко Младіча заявив, що відправив апеляцію листом з поштового відділення у Бєлграді.

30 травня захист звинуваченого у військових злочинах Ратко Младіча офіційно оскаржив рішення суду про екстрадицію колишнього командувача армією боснійських сербів до Гааги.

Як повідомляє АР, адвокат Мілош Шалич заявив, що відправив апеляцію листом з поштового відділення у Бєлграді.

Минулої п'ятниці сербський суд постановив, що стан здоров'я Ратко Младича не заважає його екстрадиції до Гааги, де знаходиться Міжнародний трибунал по колишній Югославії (МТКЮ).

Триденний термін для подачі апеляції завершився у понеділок о 17.00 (18.00 по Києву). На перевірку факту відправки листа до суду відводиться 24 години. Якщо факт відправки не підтвердиться, генерал в найкоротші терміни може бути екстрадований.

Нагадаємо, Младіч переховувався від міжнародного правосуддя з 1996 року. Екс-командувач армією боснійських сербів був заарештований 26 травня у будинку родича в селі Лазарево приблизно в 70 кілометрах від Бєлграда.

Младіча звинувачують у військових злочинах під час війни у Боснії і Герцеговині 1992-1995 років. Його вважають відповідальним за загибель приблизно 7,5 тисяч мусульман у Сребрениці.

Напередодні син Ратко Младича заявив журналістам, що його батько вважає себе непричетним до геноциду мусульманського населення у Сребрениці в 1995 році.

Різанина в Сребрениці вважається наймасштабнішим військовим злочином на території Європи з часів Другої світової війни. За даними Меморіального центру, в результаті розправ загинуло не менше 8372 осіб. За допомогою аналізів ДНК вдалося ідентифікувати 6481 жертву.

Облога Сребреніци почалася після того, як у 1992 році БіГ оголосила про вихід зі складу СФРЮ. Точне число жертв конфлікту офіційно не встановлено. За оцінками незалежних експертів, в БіГ загинули близько 100 тисяч осіб, в основному - боснійські мусульмани.

Міжнародний трибунал для колишньої Югославії (МТКЮ) у Гаазі вважає головними особами, відповідальними за масові розправи над мусульманами, лідера боснійських сербів Радована Караджича і Ратко Младича. Перший зараз ознайомлюється з матеріалами своєї справи в Гаазі.

Читайте також:

Младіч може не дожити до початку суду в Гаазі

Младіч заперечує причетність до різанини у Сребрениці

Младіч попросив в камеру книги російських письменників і полуницю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: