Адвокат українця Дем’янюка просить суд США відмінити депортацію

Адвокат намагається відстрочити видачу Дем’янюка і довести, що суд помилився, дозволивши депортацію підозрюваного.

У Верховний суд США направлене клопотання про припинення депортації Джона (Івана) Дем’янюка до Німеччини на суд за звинуваченням в участі в розправах над тисячами в'язнів фашистських концтаборів під час Другої світової війни.

Про це повідомив юрист Джон Бродлі, який представляє інтереси 89-річного уродженця України.

Бродлі розраховує добитися відстрочки видачі Дем’янюка принаймні на 90 днів. За цей термін адвокат береться довести, що Федеральний окружний апеляційний суд в Цинциннаті (штат Огайо) допустив помилку, дозволивши 1 травня депортацію звинувачуваного у ФРН.

За твердженням адвоката, Демьянюк дуже старий і хворий, щоб без наслідків для здоров'я витримати тривалий переліт на літаку. У підозрюваного анемія, каміння в нирках, артрит, подагра і порушена діяльність кісткового мозку.

"Транспортування до Німеччини поставить його здоров'я під загрозу і заподіє гострий біль. Переліт на спеціальному медичному літаку зменшитиь, але не усуне такий ризик", - зазначено в клопотанні.

Мін'юст США підтвердив, що колишнього охоронця концтабору оглянуди медики, які визнали, що переліт до ФРН він зможе перенести. У доказ надана навіть відео, яке засвідчує здатність Дем’янюка пересуватися самостійно.

Вихідець з України продовжує стверджувати, що воював в Червоній Армії, був захоплений в полон і велику частину війни провів в німецьких таборах.

Мін'юст завів справу в 1977 р. Тоді Дем’янюка підозрювали в участі в масових стратах в 1942-1943 рр. в таборі смерті "Треблінка" на території Польщі. За свою жорстокість він одержав прізвисько "Іван Грозний".

У 1981 році суд Клівленда позбавив його американського громадянства, отриманого в 1958 р. У 1986 р. Дем’янюк був висланий до Ізраїлю, де два роки по тому його засудили до смертної кари.

Проте в 1993 році Верховний суд Ізраїлю відмінив вирок. Дем’янюк зумів переконати суддів, що він і "Іван Грізний" різні люди. Він повернувся до Америки і в 1998 р. добився відновлення громадянства.

Мін'юст знов відкрив стару справу. Слідчі звинуватили уродженця України в тому, що, емігрувавши до США в 1952 р., він навмисне приховав правду про своє злочинне минуле.

У лютому 2002 р. суд в Клівленді повторно позбавив американського громадянства Дем’янюка. Той подав на апеляцію, але безуспішно. У розпорядженні про його депортацію, відданому в 2005 р., указувалося, що якщо Україна відмовиться приймати Дем’янюка, то він може бути висланий до Німеччини або Польщі.

11 березня суд Мюнхена видав ордер на арешт колишнього нациста. Німецькі криміналісти змогли підтвердити достовірність есесівського посвідчення на ім'я Дем’янюка.

Водночас виявилося, що в рідному селі звинувачуваного Дубових Махарницях на Вінниччині у 1942 році на війну пішло двоє Іванів Дем'янюків.

Читайте також:

США готові відправити українського нациста Дем'янюка до Німеччини

В українця, якого звинувачують у нацизмі, був однофамілець

Німеччина назвала умови передачі нациста Дем`янюка

Німеччина видала ордер на арешт українця-нациста

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: