Адвокати Ходорковського і Лебедєва оскаржать вирок

Ходорковського і Лебедєва можуть засудити до 14 років в'язниці з урахуванням вже відбутого покарання. Під час оголошення вироку Ходорковський посміхається, а Лебедєв читає книгу.

Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв_1
AFP
Ходорковського і Лебедєва визнали винними
Адвокат екс-глави "ЮКОСа" Михайла Ходорковського Карина Москаленко заявила, що обвинувальний вирок її підзахисному буде оскаржений. Аналогічну заяву зробив і захисник колишнього керівника групи "МЕНАТЕП" Платона Лебедєва Вадим Клювгант.

27 грудня суддя Віктор Данилкін в Хамовницькому суді приступив до оголошення вироку у "другій справі 'ЮКОСа'". Вже відомо, що обвинувачуваних визнали винними у відмиванні грошей у складі злочинної групи.

У вироку йдеться, що Ходорковський і Лебедєв викрали і продали 218 мільйонів тонн нафти, причому угоди "носили завуальований характер, з метою надати їм видимість законності". Більшу частину отриманих від продажу нафти грошей обвинувачені, як наголошується у вердикті, привласнили для власного збагачення.

Тим часом на оголошення вироку не допустили журналістів. За рішенням Данілкіна, кореспонденти покинули зал засідань, а трансляцію в залі для преси скасували. Що стало причиною закриття процесу, невідомо.

Ходорковський і Лебедєв знаходяться в ув'язненні з 2003 року. У 2005 році вони були засуджені до дев'ятирічного терміну за економічні злочини. Згодом Верховним судом строк був скорочений до восьми років. По другій справі обвинувачення вимагає засудити Ходорковського і Лебедєва до 14 років в'язниці з урахуванням вже відбутого покарання.

Оголошення Хамовнічеським судом Москви винними Михайло Ходорковський і Платон Лебедєва сприйняли спокійно. Лебедєв одразу почав читати книгу, Ходорковський перебрав листи з рукописним текстом. Обидва, слухаючи вирок, періодично посміхаються, не дивлячись на суддю.

Ходорковський був здивований кількістю присутньої в залі преси. На питання про настрій він нічого не відповідав, а тільки посміхався і кивав головою.

Зазначимо, що читання нового вироку Ходорковському і Лебедєву може зайняти не один тиждень: перший вирок обсягом в 1000 сторінок Міщанський суд оголошував більше двох тижнів - з 16 по 31 травня 2005 року. У новій справі, що включає 188 томів, один тільки обвинувальний висновок займає 14 томів по 300-350 сторінок у кожному.

Наголосимо, що справа ЮКОСа - одна з найгучніших в Росії за останні роки. Російська влада звинуватила керівництво найбільшої на той момент нафтової компанії країни в цілому ряді економічних злочинів. Згодом ЮКОС збанкрутів, а його активи відійшли державній "Роснефті".

На Заході дехто вважає "справу ЮКОСа" політично мотивованою, однак російська влада це категорично спростовує.

Читайте також:

Ходорковського і Лебедєва визнали винними

Мєдвєдєв публічно засудив Путіна за слова про Ходорковського

Ходорковський пожалів Путіна і побажав йому любові "не тільки від собак"

ВідеоАдвокати Ходорковського і Лебедєва оскаржать вирок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: