Афганістан на крок ближче до миру

Лідер Ісламської партії Афганістану Гульбеддин Хекматияр оголосив про припинення збройної боротьби з урядом країни.


Лідер Ісламської партії Афганістану Гульбеддин Хекматияр, який впродовж ряду років перебував у жорсткій опозиції до правлячого режиму, оголосив про припинення збройної боротьби з урядом країни, повідомила з посиланням на один із приватних афганських телеканалів агенція Reuters.

”Члени Ісламської партії припинили боротьбу й надалі мають намір утримуватися від братовбивства та руйнування країни, перейшовши до політичної діяльності, оскільки партія впевнена у тому, що американці, так само як (раніше) британці й росіяни, підуть з Афганістану. Тому тепер нам треба об'єднатися для створення ісламської системи і почати спроби політичного врегулювання для того, щоб ми змогли забезпечити спокійне життя і вічний мир для нашого мусульманського народу", - заявив Хекматияр.

Гульбеддина Хекматияра вважали одним із найвпливовіших польових командирів, що брали участь у боротьбі проти радянських військ і силових структур Демократичної республіки Афганістан у 1979-1989 роках. На початку 1990-х він певний час очолював уряд країни, а 1996 року після захоплення влади в Афганістані ісламським рухом "Талібан" емігрував до Ірану. 2002 року влада Ірану змусила Хекматияра залишити країну, після чого він повернувся на батьківщину і спільно з талібами почав вести збройну боротьбу з урядом Афганістану й іноземними військовими контингентами зі складу міжнародної антитерористичної коаліції і Міжнародних сил сприяння безпеці, які що знаходяться на території країни.

Сьогодні в операціях на території Афганістану беруть участь багатонаціональний контингент антитерористичної коаліції, яку очолює США, і контингент Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (International Security Assistance Force, ISAF), що знаходиться під командуванням представників НАТО. 

Збройна боротьба в Афганістані
news.yahoo.com
Хоча Ісламська партія припинила збройну боротьбу в Афганістані, рух "Талібан" продовжує терористичну діяльність.

Основними завданнями обох контингентів є пошук і знищення бойовиків ісламського руху "Талібан" і міжнародного терористичного угрупування "Аль-Каїда", що діють в Афганістані. Крім того, іноземні військові формування сприяють урядові Афганістану у формуванні національних силових структур.

Приводом для початку операції США та їх союзників в Афганістані став теракт, скоєний бойовиками "Аль-Каїди" 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, коли за допомогою двох захоплених терористами пасажирських літаків було зруйновано вежі Всесвітнього торгового центру.

На початку січня цього року один із пакистанських телеканалів продемонстрував інтерв'ю Хекматияра, в якому той стверджував, що саме його бойовики 2001 року евакуювали лідера міжнародної терористичної організації "Аль-Каїда" Усаму бен Ладена і його найближчого помічника Аймана аз-Завахірі з блокованого американськими військами печерного комплексу Тора-Бора.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: