Афганістан вимагатиме від Росії заплатити за 10-річну радянську окупацію

Влада Афганістану знову вирішила зажадати від Росії репарації за окупацію країни радянськими військами - пропозиція внесена численною групою депутатів.

Афганістан знову хоче зажадати від Росії компенсації за 10-річну окупацію країни радянськими військами. Офіційні особи в Кабулі підтвердили, що таке питання піднято групою парламентаріїв і буде обговорюватися нижньою палатою.

Подібні ініціативи висувалися вже не раз, щоправда, в основному неофіційно. Уряд відмовлявся підтримати їх, оскільки прагнув розвивати більш тісні зв'язки з сучасною Росією. До того ж самі вимоги репарацій ніколи не були конкретними. Афганці не могли визначитися, за що вони хочуть отримати гроші: за загальні збитки, завдані окупацією, або за окремі каральні акції.

Серед афганських депутатів і зараз немає єдності в цьому питанні, хоча, за даними британської The Daily Telegraph, пропозиція внесена численною групою депутатів. Один з членів парламенту Аманулла Пайман сказав: "Будь-яка держава-агресор має виплатити компенсацію постраждалій країні. Але пройшло багато часу, і тепер Афганістан хоче більш високого рівня контактів з міжнародних питань".

Афганська незалежна комісія з прав людини вже складає список звірств і військових злочинів, скоєних в країні з моменту вторгнення радянських військ в 1979 році. Однак член комісії Надер Надер попередив, що будь-які вимоги репарацій можуть вступити в протиріччя з нещодавно ухваленим законом про амністію, який передбачає імунітет для воєначальників за акції насильства, скоєні в минулому.

До того ж, як підкреслюється в статті, Росія як член Паризького клубу кредиторів оголосила 17 березня про готовність списати багатомільярдний борг Афганістану.

Вторгнення радянських військ до Афганістану 27 грудня 1979 призвело до громадянської війни і загибелі близько 15 тисяч радянських солдатів і фахівців. Загинули близько 1,5 мільйона афганців, переважно мирних мешканців. Після того, як війська СРСР залишили Афганістан, в країні запанував режим талібів, який в тому конфлікті підтримував США. Після терактів 11 вересня 2001 року Вашингтон скинув режим ультраортодоксальних талібів і до влади в результаті виборів прийшов Хамід Карзай.

Читайте також:

Паризький клуб списав зовнішній борг Афганістану

Росія збирається відновити в Афганістані більше 100 радянських об'єктів

Глава естонської армії подякував Афганістану за розвал СРСР

30 років вторгнення СРСР до Афганістану: США повторюють радянські помилки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: