Афганська влада звільнить заручників силою

Представники афганських властей підтвердили підготовку військової операції для звільнення південнокорейських заручників.

Представники афганських властей підтвердили підготовку військової операції для звільнення південнокорейських заручників, яких таліби утримують з 19 липня, передає агентство Reuters.

За словами Ховджі Седдіки (Khowja Seddiqi), глави району Карабах в провінції Газні, де таліби викрали 23 громадян Південної Кореї, "армія розкидала з вертольотів листівки, закликаючи жителів декількох районів покинути будинки у зв'язку з операцією, що планується".

Талібан
Афганська влада готує силове звільнення заручників
"Міністерство оборони планує почати військову операцію в районі. В цілях Вашої безпеки під час проведення операції, ми закликаємо Вас переїхати в підконтрольні уряду області", - мовиться в листівках.

Про точний час і місце початку операції не повідомляється.

При цьому, як передає південнокорейське агентство Ренхап, уряд Південної Кореї в середу відкинув можливість використовування військової сили для звільнення полонених.

Також агентство Reuters з посиланням на заяву афганських властей повідомило, що південнокорейські заручники, яких таліби утримують з 19 липня, живі, не дивлячись на закінчення терміну ультиматуму.

Термін виконання вимог, які таліби висунули в обмін на житті 21 південнокорейського заручника, закінчився в 10.30 за київським часом, проте афганські власті попросили продовжити термін ультиматуму на 48 годин.

Раніше повідомлялося, що таліби дозволили представникам південнокорейського уряду зустрітися з полоненими.

Бойовики руху "Талібан" 19 липня зупинили в Газні автобус, що виходив з Кандагара до Кабула, і захопили в заручники 23 громадян Південної Кореї, які знаходилися в Афганістані з гуманітарною місією. Таліби вимагають вивести південнокорейський військовий контингент з Афганістану і звільнити з в'язниць своїх соратників.

В середу, 25 липня, бойовики убили одного з 23 заручників - керівника групи південнокорейських місіонерів. Його тіло вже доставлене на батьківщину. У понеділок, 30 липня, бойовиків повідомили про страту ще одного полоненого. За інформацією представників місцевих властей, його тіло було знайдене в селі Арізо Каллей в центральній частині Афганістану, в десяти кілометрах на захід від міста Газні.

Міністерство закордонних справ Південної Кореї у вівторок підтвердило повідомлення про страту афганськими талібами другого заручника. За даними міністерства, це 29-річний Сім Сіна Мін (Shim Sung-min).

Останній ультиматум бойовиків закінчився в 11.30 мськ, проте, за словами представників афганських властей, всі заручники дотепер живі. При цьому парламентери від імені уряду Афганістану попросили продовжити термін ультиматуму ще на 48 годин, а таліби заявили, що можуть у будь-який момент убити ще одного або декілька заручників.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: