Афганські таліби поскаржилися в ООН на бомбардування НАТО

Таліби продемонстрували відхід від своєї звичної позиції - протистояти будь-якій іноземній присутності в Афганістані. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Афганські таліби призвали ООН і міжнародні правозахисні організації розслідувати бомбардування НАТО в північній провінції Кундуз 4 вересня, жертвами якого, за їх даними, стали як мінімум 150 мирних мешканців, зокрема жінки і діти. Тим самим таліби продемонстрували відхід від своєї звичної позиції - протистояти будь-якій іноземній присутності в Афганістані.

Удар по бензовозах, які, як стверджують в командуванні НАТО, були викрадені бойовиками з однієї з військових баз альянсу, зробив американський бомбардувальник - після запиту німецького полковника Георга Кляйна. При цьому в міноборони Німеччини захищають останнього, кажучи, що в результаті загинули тільки таліби. Проте американський генерал Стенлі Маккрістал, що відвідав місце трагедії, визнав, що загинули мирні жителі.

Генерал Маккрістал, командуючий американськими і натівськими військами в цій країні, також виступив з безпрецедентним телевізійним зверненням до афганського народу, в якому заявив, що зі всією серйозністю віднісся до втрат серед мирних жителів. Річ у тому, що під його командуванням змінилася стратегія контингенту США: її головним пріоритетом був оголошений захист мирного населення. Таким чином, трагедія, що відбулася, загрожує вилитися ще і в серйозний розкол між союзниками по НАТО.

Північноатлантичний альянс вже заявив, що створює спеціальну комісію з розслідування бомбардування. Крім того, військова прокуратура Потсдама оцінить дії полковника Кляйна.

Тим часом Великобританія і Німеччина призвали провести до кінця року конференцію ООН по Афганістану. Як очікується, на ній буде запропоновано передати всю відповідальність за безпеку в країні місцевим властям. Не виключено також, що незабаром німецький контингент буде відкликаний з Афганістану.

Читайте також:

Афганістан вислав американських охоронців через п'яні оргії

Зброя в Афганістан потраплятиме через територію України

Пакистан почав зачистку бойовиків на стратегічному шляху в Афганістан

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: