Афганський уряд скликає раду на всеафганське примирення

На раді будуть обговорюватися шляхи досягнення політичної угоди, яка дозволить всім сторонам скласти зброю.

У четвер, 28 січня, представник уряду Афганістану Хамід Елмі запросив лідерів радикального руху Талібан на раду племінних старійшин і духовенства Лойя Джирга, щоб поговорити про всеафганське примирення.

На раді будуть обговорюватися шляхи досягнення політичної угоди, яка дозволить всім сторонам скласти зброю. "Ми запрошуємо Талібан приєднатися до Лойя Джирга... Ми запрошуємо їх. Ми хочемо, щоб вони прийшли", - сказав Хамід Елмі.

Як відомо, в інавгураційній промові, виголошеній переобраним президентом Ісламської Республіки Хамідом Карзаєм у листопаді минулого року, він пообіцяв скликати раду старійшин для примирення з талібами.

Карзай сказав тоді, що Лойя Джирга повинна призвести до закінчення 30-річної війни. Втім, дату скликання передбаченої конституцією країни вищої асамблеї президент не назвав.

Нагадаємо, сьогодні в Лондоні стартувала міжнародна конференція щодо Афганістану, в якій беруть участь міністри 43 країн-учасниць Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF), інших ключових світових держав, країн-сусідів Афганістану і представників провідних світових організацій - НАТО, ЄС, Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

Метою форуму є пошук шляхів надання найбільш ефективної допомоги Кабулу, а також примирення з талібами.

Читайте також:

Росія готова поставляти зброю в Ірак і Афганістан

НАТО дозволили перевозити вантажі до Афганістану через РФ

Росія збирається відновити в Афганістані більше 100 радянських об'єктів

США у 2011 році передадуть повноваження в Афганістані місцевій владі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: