Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Афганську біженку з обкладинки National Geographic таки депортували з Пакистану

Зеленооку Шарбат Гулу, що стала символом біженців, звинувачують у підробці документів.

Пакистанська влада депортувала понад 40-річну біженку з Афганістану Шарбат Гулу, яка стала відомою після появи на обкладинці журналу National Geographic 1985 року.

Гулу звинувачують у підробці документів, тож увечері 8 листопада її привезли на кордон з Афганістаном у прикордонний пункт Торхам і передали представникам країни. Про це повідомляє Радіо "Свобода".

За повідомленням пакистанських телеканалів, афганка була загорнута в бурку, традиційний одяг мусульманок у її країні, що закривала її обличчя й тіло. В авто до кордону з нею бачили пакистанських дипломатів. 

Афганська влада заявляла, що до столиці Кабула біженку Гулу привезуть вертольотом, де президент Ашраф Гані запланував на її честь прийняття. 

Дітей Гули депортували з Пакистану днями раніше, для них у Кабулі підготували  дім.

Нагадаємо, раніше Шарбат Гулу арештували в Пакистані через фальшиві документи.

До слова, 1984 року зеленооку дівчинку Шарбат у пакистанському таборі біженців помітив фотограф National Geographic Стів Маккаррі. Він її сфотографував, а наступного року це фото прикрасило обкладинку журналу, після чого біженка стала відомою. 2002 року Маккаррі знову знайшов і сфотографував жінку в Афганістані.

Упродовж останнього часу Шарбат Гула жила у Пакистані, де влада почала боротьбу з незареєстрованими біженцями з Афганістану.

Згідно з даними ООН, наразі у Пакистані зареєстровані близько 1,4 мільйона афганських біженців.

Залиште свій коментар

Вибір редакції