Африканські країни зупинили переговори зі змін клімату

Саміт зі змін клімату в Копенгагені знову призупинили. Непорозуміння виникло між багатими державами та країнами, що розвиваються, котрі вимагають дотримання правил Кіотського договору.

Переговори зі змін клімату в Копенгагені були припинені: країні, що розвиваються, відмовилися брати участь у роботі конференції.

Держави Африки та інших частин світу пішли на такий крок на знак протесту: їх представники вважають, що індустріально розвинені держави намагаються відступити від положень Кіотського протоколу.

15-я конференція ООН зі зміни клімату відкрилася в столиці Данії 7 грудня. Учасниками зустрічі було розроблено чорновий варіант угоди, яка має прийти на зміну Кіотському протоколу - міжнародної угоди 1997 року про обмеження викиду парникових газів. Новий документ передбачає, зокрема, що значні скорочення до 2020 року повинні забезпечити розвинені країни.

Група незадоволених держав зажадала, щоб підтвердження положень Кіотського протоколу, який в основному накладає обмеження саме на розвинені країни, отримало пріоритет перед більш широкими дискусіями про "довгострокове бачення" боротьби з глобальним потеплінням.

Якщо цього не зроблять, країни, що розвиваються, відмовляються продовжувати роботу на конференції.

Нагадаємо, що 9 грудня саміт вже припиняв свою роботу через конфлікт між багатими країами та маленькими острівними державами. Вони виступали проти збереження Кіотського протоку, оскільки на їхню думку проект підсумкового угоди по клімату не відповідає їхнім інтересам.

Зустріч у Копенгагені супроводжується масовими акціями протесту борців з потеплінням, які з'їхалися до Данії з різних країн. Зокрема, 12 грудня поліція затримала близько 400 протестувальників.

Читайте також:

У Копенгагені заарештовані 400 протестувальників проти конференції з клімату

ЄС виділить більше 6 млрд євро для боротьби зі зміною клімату

Конференцію ООН з клімату призупинили через конфлікт між учасниками

Російські хакери вкрали таємницю глобального потепління
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: