Африканські нелегали влаштували бунт на Мальті

Бунт підняли нелегальні мігранти, яким влада відмовила у праві на здобуття тимчасового дозволу на перебування в ЄС.

Більше півтисячі нелегальних мігрантів з Африки 23 березня влаштували безлади в центрі тимчасового утримання Safi на Мальті, де вони перебувають в очікуванні розгляду своїх справ.

Двох співробітників центру і одного поліцейського було поранено. Бунтуючі мігранти розгромили приміщення, викинули предмети обстановки, документи й комп'ютери на вулицю, а потім підпалили.

До придушенні безладів підключили поліцію, а також військовослужбовців гарнізону, на території якого обладнано табір для мігрантів. Операція по наведенню порядку зайняла дві години.

За попередніми даними, бунт підняли мігранти, яким влада відмовила у праві на здобуття тимчасового дозволу на перебування в ЄС.

За даними Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), в 2008 році більше 67 тисяч людей перетнули Середземне море, щоб попросити притулку в Європі, причому половина з них прибули до Італії й на Мальту. На острові, за даними ЗМІ, минулого року висадилися 2,8 тисячі нелегалів, майже 1,5 тисячі з яких прибули з Сомалі, де починаючи з 1991 року йде громадянська війна.

Багато мігрантів до острова не допливають - групами по декілька десятків осіб вони відправляються в плавання на човнах, які не можуть витримати такої кількості пасажирів і перевертаються.

Ті, кому все-таки вдається дістатися до берега, часто опиняються в центрах для нелегалів. Мігранти періодично влаштовують бунти, бастуючи проти надмірно довгого утримання. Так, в лютому цього року група нелегалів з Тунісу на знак протесту підпалила матраци в одному з центрів для мігрантів на острові.

Читайте також:

Ліванські нелегали намагалися втекти з Ілічівського порту

З 2000 року з України виїхали 1,5 млн. заробітчан

Півсотні китайців спіймали під Києвом

Незаконні мігранти можуть врятувати економіку України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: