Африканські революції готові перекинутися до Європи

Масові акції протесту знову розпочинаються в Греції, яка минулого року ледве уникнула банкрутства і була змушена вдатися до жорстких заходів.

Революції та масові виступи, які протягом лютого охопили низку африканських та близькосхідних держав, можуть набути поширення і в Європі.

Зокрема, Греція готується до акцій протесту проти режиму жорсткої економії, ухваленого урядом країни в 2010 році для зниження дефіциту бюджету і зменшення зовнішнього боргу.

Передбачається, що під час заходів можуть бути скасовані авіарейси та закриті багато магазинів. Крім того, напружена обстановка в країні може негативно позначитися на роботі громадського транспорту і навіть лікарень.

Греція ледве уникла банкрутства навесні минулого року, коли Євросоюз і Міжнародний валютний фонд погодилися надати Афінам екстрену кредитну лінію на 110 млрд євро. Восени стало відомо, що дефіцит грецького бюджету в 2009 році становив 15,4% від ВВП, а не 13,6%, як повідомлялося раніше.

Для подолання кризи уряд вирішив вдатися до реструктуризації та приватизації державних підприємств, ліквідації збиткових служб тощо. Серед найбільш непопулярних заходів - підвищення податків, нове скорочення зарплат бюджетників, пенсій та пільг, а також запровадження одноразового прибуткового податку в 10% для великих грецьких компаній.

Нагадаємо, ситуація в Північній Африці і на Близькому Сході залишається напруженою. Хвиля масових виступів, що охопила ці регіони, почалася з революції в Тунісі, в результаті якої президент Зін ель-Абідін Бен Алі був змушений втекти з країни. Крім того, 11 лютого під тиском антиурядових акцій склав з себе повноваження президент Єгипту Хосні Мубарак.

Зараз народні виступи і зіткнення опозиціонерів з поліцією тривають у Лівії, Ємені та Бахрейні. Лідер лівійської революції Муаммар Каддафі вже заявив, що не має наміру залишати свою посаду.

Читайте також:

У США попередили, що Росія може повторити долю Єгипту

Глава МВС Лівії закликав армію приєднатися до повсталого народу

Революції в арабському світі вийшли з-під контролю влади

Fitch знизив рейтинг Греції до "сміттєвого" рівня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: