Африканський союз відмовився підтримати арешт Каддафі

Африканський союз відмовився визнати ордер на арешт Муамара Каддафі.

Африканський союз не визнає ордер на арешт лівійського лідера Муаммара Каддафі, виданий Міжнародним кримінальним судом (МУС). Про це говориться в оприлюдненій 1 липня спільній заяві учасників саміту країн-членів Африканського союзу, що проходить в Екваторіальній Гвінеї.

Ордер на арешт Каддафі "серйозно ускладнить" зусилля з мирного врегулювання ситуації в Лівії, йдеться в документі. Учасники саміту, повідомляється в спільній заяві, прийшли до висновку, що "країни - члени Африканського союзу не будуть виконувати ордер на арешт" лівійського лідера.

Африканський союз об'єднує більшість країн континенту. Його членами є 53 країни. У квітні 2011 року Африканський союз запропонував план мирного врегулювання ситуації в Лівії, реалізувати який поки не вдалося.

Ордер на арешт Муаммара Каддафі, його сина Сейфа аль-Іслама Каддафі, а також начальника лівійської розвідки Абдулли аль-Санусі був виданий 27 червня. Лівійського лідера МУС звинуватив у застосуванні зброї проти учасників антиурядових демонстрацій, а його сина і начальника розвідки - у віддачі розпоряджень, які спричинили загибель цивільних осіб.

У Лівії в середині лютого 2010 року почалися масові антиурядові виступи, які переросли у громадянську війну. 17 березня Радбез ООН прийняв резолюцію, що дозволяє міжнародній коаліції застосувати всі необхідні заходи, крім наземної операції, для захисту цивільного населення Лівії. Резолюція РБ ООН також передбачала створення над Лівією забороненої для польотів зони. 19 березня учасники міжнародної коаліції почали в Лівії військову операцію. З кінця березня командування операцією в Лівії здійснює НАТО.

У 2009 році Африканський союз відмовився виконувати ордер на арешт президента Судану Омара аль-Башира, якого Міжнародний кримінальний суд звинуватив у військових злочинах і злочинах проти людяності, скоєних у Дарфурі. У 2010 році аль-Башир був переобраний на черговий термін на посаді президента.

Читайте також:

Гаазький суд видав ордери на арешт Каддафі, його сина і глави розвідки

"Міжнародна амністія" не виявила фактів зґвалтувань жінок військами Каддафі

У Лівію відправили секретну групу для ліквідації Каддафі

Каддафі пообіцяв політикам Заходу зробити з їхніх дітей мішені

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: