Африканський Союз запропонував ООН організувати блокаду Сомалі

ООН запропонували організувати морську і повітряну блокаду Сомалі, щоб покінчити з піратством і постачаннями зброї місцевим ісламістам.

Комісар Африканського союзу (АС) з питань миру та безпеки Рамтане Ламамра вніс на розгляд РБ ООН пропозицію організувати морську і повітряну блокаду Сомалі, щоб покінчити з піратством і постачаннями зброї місцевим ісламістам.

Крім цього, в четвер Ламамра вкотре озвучив пропозицію збільшити чисельність миротворчого контингенту в Сомалі, яку Рада безпеки схвалила, попросивши, однак, міжнародну організацію надати більш докладний план реалізації цієї ініціативи.

Африканський союз вважає, що для стабілізації ситуації в Сомалі необхідно збільшити контингент миротворчих сил Африканського союзу (AMISOM) з 8 тисяч до 20 тисяч осіб.

Як заявив журналістам сам Рамтане Ламамра після консультації Ради безпеки щодо ситуації в Сомалі, рада в цілому підтримала пропозицію стосовно миротворців, але "хоче знати, як, які саме війська і для яких політичних цілей" повинні, на думку АС, поповнити їхні ряди.

Ламамра визнав, що пропозицію організувати блокаду Сомалі, найімовірніше, не буде прийнято найближчим часом. Однак він висловив надію, що Рада безпеки дасть добро на збільшення кількості миротворців не пізніше, ніж наступного місяця, і вже в лютому 2011 року ця ініціатива почне втілюватися в життя.

Сомалі перестала існувати як єдина держава з центральним урядом у 1991 році. З падінням диктаторського режиму Сіада Барре, який правив з кінця 1960-х років, країна занурилася в анархію і швидко розпалася на низку квазідержавних утворень. Зараз єдиною законною владою в країні міжнародне співтовариство визнає Федеральний перехідний уряд Сомалі на чолі з Шейхом Ахмедом Шаріфом, проте останній контролює лише кілька районів столиці Могадішо.

За даними міжнародних організацій, починаючи з 2007 року, коли озброєний внутрішній конфлікт в Сомалі досяг вищої точки, в країні загинули більш ніж 20 тисяч мирних мешканців, близько 1,5 мільйона стали біженцями. Проти уряду, зокрема, веде війну ісламістське угруповання Аш-Шабаб, що має зв'язки з угрупованням "Аль-Каїда".

Читайте також:

Пірати захопили рекордну кількість кораблів за останні 5 років

Українські моряки хитрощами вирвалися з піратського полону

Пірати відкрили сезон полювання в Індійському океані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: