Африканців незабаром стане вдвічі більше

Кількість мешканців Африки до 2050 року може сягнути двох мільярдів людей. Населення континенту є наймолодшим на планеті.

Густота населення Африки (Фото: www.ncgia.ucsb.edu)
Африканський континент уже за кілька десятків років буде населено значно густіше. (Фото: www.ncgia.ucsb.edu)

Населення африканського континенту до кінця 2006 - початку 2007 року складало 924 мільйони чоловік (14,2% від загальної чисельності населення планети), повідомляє єгипетське інформаційне агентство МЕНА. Про це йдеться в щорічній доповіді комітету в справах народонаселення Африканського союзу (АС), приуроченому до Всесвітнього дня народонаселення.

За даними комітету АС, якщо темпи приросту населення в Африці, що нині сягають 2,3%, збережуться, то до 2050 року на континенті житимуть два мільярди чоловік, за умови, що африканські країни підсилять боротьбу з дитячою смертністю та хворобами.

Сьогодні половина мешканців Африки – люди, молодші за 20 років, що робить "чорний" континент „наймолодшим” на планеті. Серед африканців 52% жінок і всього 3% людей, старших 65 років. 

Діти Того (Фото: p.vtourist.com)
Половину населення Африки складають діти та молоді люди у віці до 20 років. (Фото: p.vtourist.com)

Демографічна ситуація в Африці, на думку фахівців, забезпечить регіонові стійкий приріст населення в найближчому майбутньому і дасть могутній імпульс для економічного й соціального розвитку африканських країн.

За даними ООН, сьогодні населення Землі складає 6,5 мільярди людей, а до 2050 року кількість мешканців планети сягне 8-11 мільярдів. Щорічний приріст населення - 80 мільйонів чоловік. 95 % приросту населення припадає на країни, що розвиваються. 11% населення Землі сьогодні мешкають в Європі, 61,3% - в Азії. Америку населяють 13% мешканців планети, Австралію й Океанію - 0,5%.

У Росії зараз мешкає 142 мільйони чоловік (приблизно 2,2% жителів Землі).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: