Агресія РФ у Керченській протоці. Як Захід відреагував на захоплення українських кораблів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Євросоюз опублікував офіційну заяву.

Після захоплення російськими прикордонниками українських військових кораблів у Керченській протоці низка країн Заходу вже офіційно відреагували на агресію РФ.

У Міністерстві закордонних справ Великої Британії заявили, що Росія своїми діями демонструє нехтування міжнародними нормами. "Велика Британія повністю засуджує застосування сили Росією проти українських суден, які увійшли у Азовське море. Знову ми бачимо, як Росія нехтує міжнародними нормами та українським суверенітетом. Росія повинна відпустити затриманих українських моряків і гарантувати вільний прохід через Керченську протоку", - заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант.

У Німеччині кажуть, що дії Російської Федерації в Азовському морі загрожують безпеці у Європі. "Події в Азовському морі свідчать про те, що конфлікт у Східній Україні та Криму продовжує загрожувати безпеці в Європі. Тому ми прагнемо до давно назрілих політичних рішень", - заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

В МЗС Франції у понеділок, 26 листопада, висловили занепокоєння у зв'язку з інцидентом в Керченській протоці. "На підставі відомих нам фактів ми вважаємо, що ніщо не виправдовує використання Росією сили", - стверджується в заяві. У зовнішньополітичній установі закликають Росію та Україну бути стриманими і запобігти воєнній ескалації.

Спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік та голова спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Ертурул Апакан закликали до стриманості після інцидентів у морі. "Настала пора урегулювати розбіжності за допомогою політичних і дипломатичних засобів", - зазначили вони.

У Міністерстві закордонних справ Латвії назвали дії Російської Федерації порушенням міжнародного права і чекають реакції від міжнародної спільноти.

"Тривожні новини з Азовського моря, блокування морського руху Росією у Керченській протоці та напад на ВМС України є явними порушеннями міжнародного права і повинні бути засуджені міжнародним співтовариством, Росія повинна вжити заходів для пом'якшення ситуації", - сказав міністр закордонних справ Едгарс Рінкевічс.

Відреагували на російську агресію і в Євросоюзі. Там заявили, що Росія повинна звільнити Керченську протоку для проходу кораблів.

"Ми сподіваємось, що Росія відновить свободу проїзду у Керченській протоці і спонукаємо всіх поводитися максимально стримано для негайної деескалації ситуації", - йдеться у заяві.

У НАТО, своєю чергою, запевнили, що підтримують суверенітет і територіальну цілісність України і закликають Росію припинити ескалацію.

"НАТО повністю підтримує суверенітет України та її територіальну цілісність, включно з її навігаційними правами в її територіальних водах. Ми закликаємо Росію забезпечити безперешкодний доступ до українських портів в Азовському морі відповідно до міжнародного права", - заявила речниця Альянсу.

ВідеоЄС та НАТО зробили заяви щодо ескалації на Азові

У зв'язку із загостренням ситуації у Керченській протоці Європейський Союз та НАТО опублікували офіційні заяви. 

ЄС та НАТО зробили заяви щодо ескалації на Азові

Посол України у США Валерій Чалий написав у Facebook, що до американських партнерів вже звернулися із закликом про реакцію і чіткий сигнал агресору.

"Запевнено про пильну увагу до розвитку ситуації та підготовку реакції з метою недопущення подальшої ескалації. Розраховуємо на підтримку нашого Стратегічного партнера", - написав він.

Згодом з'явилася і офіційна реакція Естонії. 

"Естонія засуджує напади Росії на військово-морські сили України в Керченській протоці і закликає Росію негайно припинити цю атаку, звільнити кораблі та дозволити їм безперешкодно пересуватися до українських портів. Це крок Росії для посилення напруженості. Ці дії порушують як міжнародне право, так і суверенітет та територіальну цілісність України", - сказав голова МЗС Естонії Свен Міксер.

Міністерство закордонних справ Польщі заявило, що Росія вчергове порушила міжнародне право.

"Після незаконної окупації Криму, розпалювання конфлікту на Донбасі, будівництва Керченського мосту без згоди влади Києва Росія порушила принцип свободи плавання. Ми рішуче засуджуємо агресивні дії Росії, ми закликаємо її владу поважати міжнародне право, а обидві сторони - утримуватися в нинішній ситуації, яка може поставити під загрозу стабільність європейської безпеки", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" та двом катерам "Бердянськ" та "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером та навіть вдались до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них та захопили, при цьому поранивши двох українських моряків.

Через напад російського флоту президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет, а Україна ініціювала позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Залиште свій коментар

Вибір редакції