Ахмадінеджад наказав вченим почати збагачення урану до рівня 20 відсотків

Ірану потрібно близько 120 кг збагаченого до 19,75 відсотка урану для використовуваного в медичних цілях Тегеранського дослідницького реактора.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад доручив Організації з атомної енергії Ірану (ОАЕІ) розпочати роботи зі збагачення урану до рівня 20 відсотків. Про це він заявив у неділю, 7 лютого, в Тегерані на церемонії відкриття виставки лазерних технологій.

"Раніше я казав, що (світовим державам) потрібно дати термін від 2 до 3 місяців (для укладення договору про обмін ядерним паливом). Якщо вони не погодяться (з нашими умовами), ми почнемо (збагачувати уран) самі", - підкреслив Ахмадінежад на виставці, репортаж про відкриття якої показало іранське телебачення.

"Тепер, доктор Садехі, - заявив Ахмадінежад, звертаючись до віце-президента Ірану, керівнику ОАЕІ Алі Акбар Салех, - починайте виробництво (20-відсоткового) урану на наших центрифугах".

Ірану потрібно близько 120 кг збагаченого до 19,75 відсотка урану для використовуваного в медичних цілях Тегеранського дослідницького реактора (ТДР).

Відповідно до розробленої в жовтні минулого року МАГАТЕ рамкової угоди, Ісламській Республіці пропонувалося вивезти 1,2 тонни (приблизно 70 відсотків накопиченого в країні) низькозбагаченого урану для дозбагачення в Росії і подальшого виготовлення у Франції ядерного палива.

Тегеран довгий час не погоджувався прийняти цю схему, вказуючи, що піде лише на поетапний обмін ядерним матеріалом і лише на території Ісламської Республіки. Іранські офіційні особи заявляли, що якщо до початку лютого з МАГАТЕ не буде досягнута домовленість щодо забезпечення ТДР 20-відсотків палива, то Іран почне виробляти його самостійно.

На початку цього тижня президент Ірану Махмуд Ахмадінежад, виступаючи в прямому ефірі іранського телебачення, заявив, що не бачить "особливих складностей в обміні (ядерним паливом), який може бути проведений як в Ірані, так і за його межами в разі підписання відповідного договору ".

Читайте також:

Іран готовий підписати договір по збагаченню урану

США не ведуть переговори про обмін ув'язненими з Іраном

США обговорюють нові можливі санкції проти Ірану

США назвали запуск іранської ракети з черепахами провокацією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: