Ахмадінежад назвав Мєдвєдєва "рупором ворогів Ірану"

Слова Мєдвєдєва, що Іран, можливо, близький до створення ядерної зброї, викликали в Ахмадінежад жаль до російського президента, який "став рупором ворогів Ірану".

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад піддав критиці російського лідера Дмитра Мєдвєдєва, назвавши його "рупором ворогів Ірану".

"Ми шкодуємо, що Мєдвєдєв став рупором планів ворогів Ірану", - заявив Ахмадінеджад, виступаючи по національному телебаченню.

Заява іранського лідера стала відповіддю на висловлювання Мєдвєдєва, зроблені ним у середині липня в ході наради з російськими дипломатами. Тоді російський президент вперше публічно визнав, що Іран, можливо, близький до створення ядерної зброї.

Як відзначили багато експертів, незважаючи на заклик до переговорів з Тегераном, пошуку "взаємоприйнятної розв'язки" і відмови від односторонніх дій, слова російського лідера прозвучали в незвичайному для Кремля критичному тоні.

"Іранський і російський народи - дружні. І ми зацікавлені у продовженні дружби між двома країнами, проте висловлювання Дмитра Мєдвєдєва дали старт американського пропагандистського спектаклю, спрямованого проти Ірану", - заявив в суботу, 24 липня, Ахмадінежад.

Тим часом Вашингтон привітав заяву російського президента. "Це показово для співпраці і єдності сприйняття, яких Сполучені Штати та Росія досягли з цього питання", - сказав представник держдепу США Філіп Кроулі.

Разом з тим сьогодні з'явилася інформація про те, що Іран приступає до серйозних досліджень в області ядерного синтезу. Про це заявив керівник іранської Організації з атомної енергії Алі Акбар Салехі.

За його словами, для фінансування цих досліджень створено спеціальний фонд. Зараз у ньому вже близько восьми мільйонів доларів. Як зазначив Салехі, програма носить довгостроковий характер і розрахована на два або навіть три десятиліття вперед. У рамках проекту працюють 50 фахівців.

Нагадаємо, що США і низка західних країн звинувачують Іран в тому, що він прагне отримати ядерну зброю. Однак, офіційний Тегеран відкидає всі звинувачення на свою адресу.

Читайте також:

ЄС посилить санкції проти Ірану

Ахмадінежад: Санкції не вплинуть на ядерну програму Ірану

МЗС Росії засудило США і ЄС за односторонні санкції проти Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: