Ахмадінежад назвав ядерну стратегію США "ковбойською"

Лідер Ірану заявив, що американські політики завжди хапаються за зброю, коли у них кінчаються аргументи.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад назвав нову ядерну стратегію США "ковбойською".

"Американські політики завжди хапаються за зброю, як ковбої, коли у них кінчаються аргументи", - заявив іранський президент. У випадку якщо США вирішать завдати удару по Ірану, Ахмадінежад пригрозив "зубодробильною відповіддю".

Махмуд Ахмадінежад також застеріг президента США Барака Обаму від повторення помилок його попередника Джорджа Буша, і заявив, що нікому не дозволить диктувати свою волю Ірану. За його словами, це намагалися зробити політики "страшніше Обами, і у них ні чорта не вийшло".

Оприлюднена 6 квітня нова ядерна стратегія США передбачає зниження ролі ядерного потенціалу в забезпеченні національної безпеки країни. Також США заявили, що не будуть використовувати ядерну зброю проти неядерних держав. Однак для Ірану та Північної Кореї було зроблено виняток як для країн, які не виконують зобов'язання за договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Багато країн, у першу чергу, США, прагнуть переконати Тегеран відмовитися від розвитку ядерної програми, оскільки підозрюють Іран у прагненні отримати ядерну зброю.

Керівництво Ірану, тим не менш, продовжує заявляти, що його програма носить виключно мирний характер. Світова спільнота неодноразово пропонувала поставляти в Іран ядерне паливо в обмін на низькозбагачений уран, однак ці ініціативи незмінно відкидалися.

На початку 2010 року іранська влада оголосила про початок самостійного дозбагачення урану до 20-відсоткової стадії, а в лютому президент країни Махмуд Ахмадінежад оголосив, що перша партія урану більш високої концентрації вже проведена. При цьому президент підкреслив, що завод зі збагачення урану в Натанзі може виробляти і 80-процентне ядерне паливо, тобто визнав можливість збагачення урану до збройової стадії.

США, Великобританія і Франція готові проголосувати в Раді Безпеки ООН за введення нових санкцій проти Ірану. Однак противником таких заходів санкцій довгий час залишався Китай. Про небажаність санкцій заявляв і уряд Росії.

У березні 2010 року Китай висловив готовність обговорити новий проект резолюції Радбезу з санкцій проти Ірану. 25 березня Росія також заявила про готовність вдатися до санкцій, якщо Іран не піде на поступки.

Читайте також:

Ахмадінежад: США ведуть подвійну гру в Афганістані

Бразилія виступила проти тиску на Іран у питанні ядерної програми

Росія виступила проти санкцій, які призведуть до ізоляції Ірану

Франція спростувала нові пропозиції Ірану по ядерному паливу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: