Ахмадінежад приїхав до Росії

Президент Ірану залишив неспокійний Тегеран та прибув до російського Єкатеринбургу на саміт ШОС. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад прибув до Єкатеринбурга для участі в саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС), в якій Іран має статус спостерігача.

У вівторок, 16 червня, проходить другий день саміту. На приїзд іранського лідера чекали напередодні, коли в Єкатеринбурзі вже пройшла низка нарад і двосторонніх переговорів. Зокрема, Ахмадінежад мав зустрітися з російським президентом Дмитром Мєдвєдєвим. Однак глава Ісламської республіки відклав свій візит. Вочевидь, через неспокійну ситуацію в Тегерані.

Нагадаємо, сотні тисяч людей вийшли на вулиці іранської столиці протестувати проти визнання перемоги Ахмадінежада на президентських виборах, що відбулися минулої п'ятниці. Повідомлялося також про арешти десятків опозиціонерів.

У вівторок, як передбачається, Ахмадінежад візьме участь в пленарному засіданні ШОС і зустрінеться з журналістами після обіду. Щодо зустрічі з Мєдвєдєвим, то, за словами джерел в кулуарах, "поки що не зрозуміло, чи відбудеться вона сьогодні чи ні, оскільки залишається дуже мало часу. Порядок денний узгоджується буквально на ходу".

У засіданні ШОС, окрім Росії та Ірану, також беруть участь президенти Казахстану, Китаю, Киргизії, Таджикистану і Узбекистану, і спостерігачі – глава Пакистану, прем'єр-міністр Індії і спецпредставник президента Монголії.

Основним політичним документом, який належить підписати главам держав-членів ШОС, стане Єкатеринбурзька декларація. Сторони мають висловитися на підтримку Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, а також акцентувати необхідність активізації співпраці у сфері контролю і управління міжнародними фінансами, збереження стабільності економіки.

За підсумками саміту також буде ухвалене спільне комюніке, в якому будуть визначені практичні кроки з розвитку співпраці в рамках ШОС за конкретними напрямками.

Читайте також:

Ахмадінежад: Іран продовжить розвивати ядерну програму

Іранська опозиція закликає іслам до боротьби з Ахмадінежадом

Росія відмовилась визнати територіальну цілісність Грузії

В Тегерані зібралася 100-тисячна акція протесту. В опозиціонерів стріляли

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: