Ахмадінежад склав присягу та проголосив великі зміни

Махмуд Ахмадінежад розпочав свій другий термін на посаді президента обіцянкою опиратися тиску "деспотичних держав". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Махмуд Ахмадінеджад
AFP
Махмуд Ахмадінеджад розпочав свій другий президентський термін
В середу в іранському парламенті склав присягу переобраний на другий термін президент Махмуд Ахмадінежад.

"Як президент ісламської республіки Іран, я присягаюся перед святим Кораном, іранською нацією і богом бути захисником офіційної релігії, ісламської республіки і Конституції", - сказав він.

У своєму першому після вступу на посаду зверненні до народу Ірану Ахмадінежад проголосив початок великих мін – як для республіки, так і для всього світу.

"12 червня - це початок великих змін в Ірані і в світі", - заявив він та пообіцяв, що Іран опиратиметься тиску з боку "деспотичних держав".

"Ми спробуємо виправити глобальні дискримінаційні механізми на благо всіх країн світу", - наголосив іранський лідер.

За його словами, він не очікує поздоровлень від західних лідерів.

"Ми знаємо, що деякі західні лідери вирішили визнати, але не поздоровляти новий уряд... Ну, ніхто в Ірані і не чекає від вас цих поздоровлень", - зазначив Ахмадінежад.

Напередодні США визнали Махмуда Ахмадінежада обраним президентом Ірану, хоча раніше неодноразово висловлювали сумніви в легітимності виборів.

Нагадаємо, 3 серпня духовний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї затвердив указ про вступ Ахмадінежада на посаду. З цієї миті почався другий чотирилітній термін іранського президента.

Після оголошення результатів виборів, які пройшли 12 червня, прихильники лідера опозиції Мір Хоссейна Мусаві звинуватили владу в підтасовуванні результатів голосування і зажадали скасувати їх. В результаті спалахнули масові безлади, під час яких загинули 27 людей та близько тисячі були заарештовані. Наразі триває судовий процес над 110 активістами опозиції.

Читайте також:

США визнали Ахмадінежада обраним президентом Ірану

Аятола затвердив Ахмадінежада на посаді президента Ірану

Іранська опозиція закликає іслам до боротьби з Ахмадінеджадом

Поліція Ірану палицями розігнала опозицію, яка прийшла на молитву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: