Ахмадінежад звинуватив ядерні держави в спробі привласнити атомну енергію

Махмуд Ахмадінежад заявив про прагнення з боку ядерних держав до монополії на ядерні технології. За його словами, держави не дозволяють іншим використовувати атомну енергію навіть в мирних цілях.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад звинуватив світові ядерні держави у прагненні до монополії на ядерні технології. Таку заяву іранський лідер зробив незабаром після того, як Рада безпеки ООН проголосувала за посилення санкцій відносно Тегерана.

"Ядерні держави не дозволяють іншим використовувати атомну енергію навіть в мирних цілях", - заявив Ахмадінежад. При цьому він нагадав, що "деякі з цих держав самі застосовували атомні бомби". "Вони хочуть монополізувати науку і технології", щоб використовувати їх у власних інтересах, сказав іранський президент.

Конфлікт навколо іранської ядерної програми розвивається вже не перший рік. Багато країн підозрюють Іран у прагненні оволодіти ядерною зброєю. Тегеран на ці звинувачення відповідає, що його ядерна програма носить виключно мирний характер. Тим не менш, у лютому 2010 року Махмуд Ахмадінежад оголосив, що завод зі збагачення урану в Натанзі може виробляти 80-відсоткове ядерне паливо - що означає наявність у країни можливості збагачення урану до збройової стадії. У квітні стало відомо про випробування нових центрифуг для збагачення урану.

Західні країни неодноразово пропонували Ірану різні варіанти вирішення проблеми - зокрема, передбачалося дозбагачення урану за кордоном і повернення в країну у вигляді готового палива. Проте Іран відмовлявся від компромісу і продовжував розвивати власну ядерну програму. Раніше відносно Ірану вже був прийнятий ряд санкцій, переважно економічного характеру.

9 червня в Раді безпеки ООН пройшло голосування по резолюції про введення додаткових санкцій проти Ірану. Пакет заходів стосується, головним чином, економіки та військово-промислового комплексу країни. Зокрема, розширився список іранських громадян і компаній, яким заборонено вести економічну діяльність за кордоном. Також Тегерану заборонять фінансувати діяльність зарубіжних компаній, задіяних в ядерній галузі.

Крім того, додаткові обмеження вводяться і на постачання до Ірану озброєнь. У новий список забороненої зброї потрапили танки, бронетранспортери, бойові літаки, ударні вертольоти, кораблі, а також ракети і ракетні комплекси. На думку держсекретаря США Гілларі Клінтон, цей набір санкцій став "найсерйознішим з тих, що коли-небудь накладалися на Іран".

Рада безпеки підтримала запровадження санкцій 12 голосами з 15. Бразилія і Туреччина проголосували проти, Ліван утримався. Зі свого боку, Тегеран вже оголосив про те, що, незважаючи на жорсткість санкцій, не збирається відмовлятися від розробок зі збагачення урану.

Читайте також:

Іран звинуватив Москву у зраді та проголосив "Смерть Росії!"

Погоджено нову резолюцію Ради безпеки ООН щодо Ірану

Радбез ООН ввела санкції проти Ірану

Ахмадінежад оголосив Іран ядерною державою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: