Ахмадінежада інавгурують у президенти Ірану через місяць

Новий президент Ірану складе присягу наприкінці липня - на початку серпня.

Керівництво іранського парламенту встановило терміни приведення до присяги переможця президентських виборів.

Церемонія інавгурації і представлення нового уряду пройде в період з 26 липня по 19 серпня.

Переможцем виборів був оголошений діючий президент Махмуд Ахмадінежад, проте в постанові парламенту його ім’я не згадується.

За офіційними даними, за Ахмадінежада проголосували 62,6% виборців, а за його основного противника Мір-Хосейна Мусаві - 33,8%. Опозиція звинуватила владу в фальсифікації результатів виборів, в Тегерані почалися масові акції протесту, які розігнала поліція.

Виборча комісія визнала обмежені порушення на виборах і погодилася перерахувати 10% бюлетенів. Після перерахунку Рада вартових конституції прийшла до висновку, що не дивлячись на порушення, значимих розбіжностей з раніше опублікованими результатами не виявлено і, отже, немає підстав для анулювання результатів виборів.

В ході акцій протесту, за офіційними даними, загинули 17 людей; опозиція заявляє приблизно про 150 загиблих. Точної інформації з країни не надходить, оскільки влада перешкоджає роботі незалежних ЗМІ, у тому числі й іноземних.

Прибічники Ахмадінежада зі свого боку також провели демонстрації на підтримку президента. Декілька провладних студентських організацій зібралися провести акції протесту в посольств західних країн, які влада звинуватила у втручанні до внутрішніх справ країни.

Великобританія оголосила про евакуацію з Тегерана родичів персоналу посольства. Італія та Німеччина офіційно закликали своїх громадян утриматися від поїздок до Ірану. Намічена в британського посольства акція протесту була оголошена владою незаконною, і за останніми даними, скасована її організаторами.

Читайте також:

Іран відмовився анулювати результати виборів президента

Генсек ООН закликав іранську владу негайно припинити арешти опозиції

Євросоюз відкинув звинувачення Ірану в намірах "розвалити" країну

Іран почав повітряні навчання з російськими винищувачами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: