Ахмадінежаду не дозволили очолити нафтову галузь

В діях Ахмадінежада Рада вартових конституції Ірану угледіла порушення 135-ї статті, яка регулює порядок відставки міністрів.

Рада вартових конституції Ірану оголосив незаконним рішення президента країни Махмуда Ахмадінежада призначити себе тимчасово виконуючим обов'язки міністра нафтової промисловості. Про це повідомили іранські ЗМІ.

В діях Ахмадінежада угледіли порушення 135-ї статті конституції Ірану, яка регулює порядок відставки міністрів. Більш детальна інформація не повідомляється.

Махмуд Ахмадінежад оголосив про призначення себе виконуючим обов'язки міністра нафтової промисловості 16 травня, звільнивши напередодні міністра Сейда Масуда Мірказімі.

Раніше повідомлялося про злиття міністерств нафтової промисловості і енергетики в рамках п'ятирічного плану розвитку країни, який, зокрема, передбачав скорочення числа міністерських портфелів.

Багато спостерігачів останнім говорять про ескалацію протистояння Ахмадінежада і верховного лідера Ірану Алі Хаменеї. Зокрема, з цим пов'язують намір парламенту оголосити президентові імпічмент і звинувачення його соратників у зв'язках з джиннами, а також невдалу спробу Ахмадінежада відправити у відставку главу спецслужб Гейдара Мослехі.

Сам президент, натомість, кілька днів тому спростував наявність розбіжностей між ним та Хаменеї, заявивши, що останній йому "як батько".

Рада вартових конституції є надпарламентським органом влади, який займається перевіркою законів та інших нормативних актів на відповідність конституції. Рада складається з 12 членів, шість з яких призначаються парламентом Ірану (Меджлісом), а інші шість безпосередньо Алі Хаменеї.

Читайте також:

Ахмадінежад звинуватив Захід у крадіжці дощу

Ахмадінежада розкритикував власний духовний наставник

Парламент Ірану хоче відправити Ахмадінежада у відставку

В Ірані стратили громадянку Нідерландів, яка виступала проти Ахмадінежада

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: