Ахмед Закаєв пообіцяв повернутися до Польщі, якщо його попросить прокуратура

Ахмед Закаєв пообіцяв повернутися до Польщі за запитом польської прокуратури коли отримає нову польську візу.

Чеченський сепаратист Ахмед Закаєв, який проживає у Великобританії на правах біженця, готовий за запитом польської прокуратури повернутися до Польщі, куди він приїжджав на третій Всесвітній конгрес чеченського народу. Закаєв обіцяє зробити це, як тільки отримає нову польську візу. "Якщо прокуратура Польщі захоче мене бачити, я приїду", - сказав сепаратист.

Закаєв, який постійно проживає у Великобританії, 20 вересня виїхав до Лондона, оскільки термін дії його польської візи закінчився. Однак, за його словами, він вже зустрічався з представником польського посольства в Лондоні, щоб вирішити це питання - або йому продовжать візу, або він буде чекати отримання нового паспорта, оскільки в старому місця для нової візи немає. Відразу після виїзду він запевнив, що знову відвідає Польщу і відповість на питання прокуратури.

Закаєв впевнений, що польське керівництво повинне було проігнорувати отриманий з Росії запит про екстрадицію, оскільки по ньому вже є два судових рішення в Копенгагені і Лондоні від 2003 року (тоді Великобританія надала терористові статус біженця), а "в нинішньому російському запиті нічого нового немає" .

Закаєв відмовився коментувати нинішні відносини Росії і Польщі, проте сказав, що з повним розумінням ставиться до того, що Варшава намагається вибудувати конструктивний діалог з "великою Росією".

"Вони повинні були проігнорувати цей запит, але вони почали політичну гру. Що вони будуть виторговувати у Росії, покаже час", - відзначив він.

Польська поліція 17 вересня затримала і доставила до окружної прокуратури Варшави Закаєва, який приїхав до Польщі на третій Всесвітній конгрес чеченського народу. Закаєв сам призначив зустріч у польській прокуратурі і мав намір особисто прибути туди, щоб відповісти на звинувачення з боку Росії. Москва, що звинувачує Закаєва у причетності до терористичної діяльності, вимагає його видачі, проте варшавський суд відхилив запит прокуратури про арешт Закаєва на 40 днів і постановив звільнити його з-під варти.

Читайте також:

Прокуратура Польщі отримала запит про екстрадицію Закаєва

Генпрокуратура Росії направила до Польщі запит про екстрадицію Закаєва

У Білорусі назвали Закаєва главою "невизнаної республіки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: