Акції американських компаній почали одночасно й стрімко дорожчати: у чому причина та які показники

Акції американських компаній почали одночасно й стрімко дорожчати: у чому причина та які показники

Фото: Associated Press

Індекс Доу-Джонса вперше в історії досяг позначки 30 тисяч пунктів.

У США у вівторок, 24 листопада, всі основні індекси фондового ринку суттєво зросли під час торгів, а індекс Доу-Джонса досяг історичного максимуму. Це сталося після того, як у федеральному уряді США заявили про готовність почати процес передання влади обраному президенту Джо Байдену після декількох тижнів політичної невизначеності.

Про це пише The Wall Street Journal.

Так, значення фондового індексу Dow Jones у вівторок вперше перевищило позначку в 30 000 пунктів. Згідно з даними, наразі індекс Dow Jones виріс на 1,54%, до 30046.24 пунктуа.

Водночас індекс електронної біржі Nasdaq відзначив зростання на 1,17%, до позначки в 12020.17 п. А індекс широкого ринку S&P 500 збільшився до 3632.41 пункту на 1,53%.

Як пишуть американські ЗМІ, серед причин різких коливань на ринку є імовірна ефективність вакцини від коронавірусу британської компанії AstraZeneca. Напередодні компанія повідомила, що вакцина від COVID-19 показала середню ефективність за підсумками проміжних випробувань у Великій Британії і Бразилії. А один із випробуваних варіантів дозування дав ефективність близько 90%. За інформацією Guardian, імунізація вакциною AstraZeneca може початися в грудні за умови схвалення її владою.

Крім цього, ще однією з причин називають, повідомлення у ЗМІ про те, що Джо Байден планує висунути кандидатуру Джанет Єллен на посаду міністерки фінансів. Вона може стати першою жінкою, яка очолить казначейство США. Деякі аналітики вважають, що її призначення підвищить ймовірність прийняття додаткових бюджетних стимулів.

Водночас, за даними біржі Nasdaq, ринкова капіталізація Tesla перевищила $500 мільярдів після відкриття біржі. Так, на початку торгів в Нью-Йорку акції компанії виросли на 4,1%, досягнувши історичного максимуму в $543,17 за акцію.

Як пише Bloomberg, вартість акцій компанії ростуть через можливе приєднання компанії до індексу S&P 500. Це може призвезти до попиту на $8 млрд з фондів взаємних інвестицій з великою капіталізацією. Загалом від початку 2020 року акції автовиробника виросли майже на 550%.

До слова, стрибок акцій цього тижня також дозволив Маску обігнати засновника Microsoft Білла Гейтса і стати другим найбагатшою людиною у світі, згідно зі списком мільярдерів видання Bloomberg, яке відстежує стан 500 найбагатших людей світу.

Крім того, як свідчать дані торгового майданчика, вартість нафти марки Brent на лондонській біржі ICE прискорила зростання до 4,28% і досягла $ 48,03 за барель. Востаннє її вартість була вище за цю позначку на початку березня цього року.

Зазначимо, що індекс Доу-Джонса (Dow Jones) це такий собі числовий показник, який застосовується під час оцінки стану промисловості США. Одним з основних напрямів застосування індексу Доу-Джонса є його використання як торгового інструменту на фондовій біржі. Частина учасників біржової торгівлі здійснюють операції переважно на ньому.

Nasdaq другий за розміром біржовий майданчик світу. На ньому торгуються акції провідних технологічних гігантів. Спеціалізується на акціях високотехнологічних компаній.

S&P 500 це один із декількох провідних фондових індексів США. Індекс S&P 500 разом з індексом Dow Jones визначають ефективність американської економіки. 

Нагадаємо, вартість криптовалюти Bitcoin 24 листопада вперше від 2017 року перетнула позначку в 19 тисяч доларів. За останні 24 години ціна криптовалюти зросла на 5,64%. Порівняно з 2019 роком, вартість Bitcoin збільшилася на 160%. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2223
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація