Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Акції солідарності з кримськими татарами відбулися на кількох континентах

Найвелеліднюшою за межами України була хода в столиці Туреччини.

Масштабна акція з нагоди роковин депортації кримських татар відбулася в Анкарі. Участь у ній взяли майже п'ять тисяч чоловік, ідеться в сюжеті ТСН.16:45.

Вони пройшлися вулицями турецької столиці з кримськотатарськими та турецькими прапорами.

Тамтешнє МЗС принагідно заявило, що російська анексія Криму відкрила давні рани трагедії. Етнічні чистки відомство назвало "чорною сторінкою" в історії людства і наголосило, що продовжить підтримувати кримських татар у їхній нинішній боротьбі.

Євросоюз через сьогоднішні репресії в окупованому Криму закликав до цілковитого дотримання міжнародних стандартів прав людини і вкотре засудив заборону діяльності Меджлісу.

Відео В Анкарі пройшла акція присвячена роковинам депортації кримських татар

А у Латвії про роковини депортації кримськотатарського народу нагадали акцією біля російського посольства. Активісти прийшли до відомства з плакатами і кримськотатарськими та українськими прапорами.

Майоріли ці стяги і біля парламенту Канади. На церемонію вшанування пам'яті геноциду там зібралося близько сотні людей. На знак єднання між канадійцями та кримськими татарами вони сформували живий символ кримськотатарського народу – Тамгу.

Тим часом у Києві президент України Петро Порошенко перед концертом-реквіємом з нагоди вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу заявив, що сьогодні в Україні згадують про виселення Кремлем кримських татар, а також представників інших етносів, яких Росія піддала жорстоким випробуванням. "Сьогодні, в день нашої глибокої солідарності, я - кримський татарин! Кров застигає у жилах, коли читаєш документальні свідчення про те, які випробування випали на долю депортованих", - сказав він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції