Аксакали Киргизії вимагають вивести з країни американську авіабазу

Рада старійшин Киргизії вимагає вивести з території країни американську авіабазу, бо вона загрожує національним інтересам. Для початку пропонують заборонити виліт бойових літаків з бази.

Рада аксакалів Киргизії зажадала, щоб з території республіки була виведена американська авіабаза.

Аксакали заявили, що військова присутність США в Киргизії загрожує національним інтересам республіки.

Член ради Омурбай Нарбеков відзначив також, що його "турбує шум літаків ночами й обурює те, що на поля Чуйської області скидається авіапаливо".

Як тимчасову міру (до того часу, поки процедура виведення бази не буде завершена) старійшини запропонували заборонити виліт бойових літаків з цього об'єкту.

Нагадаємо, що раніше низка політиків та громадських діячів Киргизії неодноразово виступала за виведення американської бази. При цьому вони заявляли, що вона завдає шкоди екології.

Командування бази між тим стверджує, що паливо над киргизької територією літаки скидали вкрай рідко. Коментуючи один з таких випадків, що стався влітку 2008 року (тоді пілоту через аварійну ситуацію довелося скинути близько 31 тонни палива), військовослужбовці заявили, що з 2005 року нічого подібного не відбувалося.

Американська база в Киргизії діє з 2001 року. Вона розміщується на території аеропорту "Манас" (за кілька десятків кілометрів від Бішкека) і використовується для підтримки коаліційних сил в Афганістані. На початку 2009 року влада Киргизії оголосили про намір видворити з території республіки цей військовий об'єкт. Спостерігачі пояснили це рішення фінансовою допомогою, яку Киргизія отримала від Росії.

Тим часом влітку 2009 року стало відомо, що американські військовослужбовці залишаться в Киргизії. База "Манас" була реорганізована в "Центр транзитних перевезень", при цьому її функції фактично залишилися колишніми.

Нова угода по базі було укладено строком на один рік (з можливістю продовження). На початку березня 2010 стало відомо, що США і Киргизія готуються продовжити договір. Про це заявив спецпредставник президента США в Афганістані і Пакистані Річард Холбрук.

Читайте також:

США побудують антитерористичний центр у Киргизії

Екс-міністра оборони Киргизстану засудили до восьми років позбавлення волі

Киргизія попросила розмістити російську базу на кордоні з Узбекистаном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: