Активність ісландського вулкана знизилася в десять разів

Вулкан в Ісландії, котрий спричинив авіатранспортний колапс, знизив свою активність у 10 разів за останні кілька днів у порівнянні з першими трьома днями виверження.

Вулкан Ейяфьядлаекюдль в Ісландії, через який майже тиждень було практично паралізовано авіасполучення в Європі, за останні дні в 10 разів знизив темпи викидів магми в порівнянні з першими 72 годинами виверження.

Про це повідомили фахівці геофізичного інституту Університету Ісландії.

Поточний темп викиду магми оцінюється приблизно в 30 кубічних метрів, або 75 тонн на секунду, тоді як на початку виверження він становив 300 кубічних метрів (750 тонн) у секунду.

Нагадаємо, повітряний простір Європи було закрито впродовж п’ятьох днів через виверження ісландського вулкана Ейяфьятлайокудль, який викинув у повітря велику хмару попелу.

Частинки вулканічного пилу становлять небезпеку для турбін авіаційних двигунів і можуть викликати проблеми, осідаючи на крилах літаків. Через це європейські служби безпеки польотів ухвалили рішення скасувати усі авіарейси.

За даними фахівців, в останні два дні потужність виверження знизилася, і вулкан став викидати менше попелу. Проте тепер виверження перейшло в іншу фазу, яка супроводжується гучними звуками вибухів, які можна почути на великій відстані.

Читайте також:

Виверження вулкана коштувало авіакомпаніям 1,7 мільярда доларів

Вимовити назву ісландського вулкана можуть лише 0,005% людей

Польоти над Європою офіційно визнані безпечними

Виверження вулкана в Ісландії перейшло в нову "гучну" фазу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: