"Аль-Каїда" готується використовувати проти США зброю масового знищення

У доповіді колишнього співробітника ЦРУ йдеться про те, що "Аль-Каїда" не залишила задумів завдати по США ядерною зброєю.

Міжнародна терористична організація "Аль-Каїда" не залишила задумів завдати по США удар хімічною, біологічною або навіть ядерною зброєю.

Про це пише у вівторок, 26 листопада, газета The Washington Post з посиланням на доповідь колишнього співробітника ЦРУ Рольфа Уомат-Ларсена, який раніше очолював у структурі ЦРУ групу з виявлення зброї масового знищення, потім працював у міністерстві енергетики, а тепер співпрацює у Бельферовському центрі природничих наук і міжнародних відносин (Гарвард).

Уомат-Ларсен зазначає, що терористи просуваються в цьому напрямку "куди більш витонченими методами, ... ніж прийнято вважати".

Він характеризує лідерів "Аль-Каїди" як людей "цілеспрямованих і терплячих, готових роками чекати моменту, коли в їх розпорядженні опиниться зброя, яка дозволить досягти великої кількості жертв".

Як говориться в доповіді, у 2003 році американські спецслужби з перехоплення дізналися, що Усама бін Ладен незабаром може отримати ядерну зброю. У результаті скоординованих дій США і Саудівської Аравії було схоплено або вбито десятки підозрюваних у пособництві "Аль-Каїді", і розмови щодо ядерної зброї серед ісламістів різко припинилися. Проте американська влада так і не змогла однозначно встановити, чи було змову зірвано або загнано ще глибше в підпілля.

Уомат-Ларсен також пише, що вже до вересня 2001 року у розпорядженні "Аль-Каїди" були і власна біологічна лабораторія, і спори сибірської виразки; лише майбутнє вторгнення в Афганістан завадило адаптувати їх до військових цілей. "Це був далеко не пересічний тероризм ... Це робилося методично, професійно", - сказав колишній співробітник ЦРУ в інтерв'ю WP.

Раніше президент США Барак Обама заявляв, що міжнародна терористична мережа "Аль-Каїди" продовжує бути найбільшою загрозою для Сполучених Штатів.

Читайте також:

Бен Ладен взяв відповідальність за спробу теракту на американському лайнері 

У Туреччині заарештували 120 людей за підозрою в причетності до "Аль-Каїди"

США: "Аль-Каїда" намагається спровокувати війну між Індією і Пакистаном

У Ємені убиті шість високопоставлених членів "Аль-Каїди"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: