"Аль-Каїда" планувала повторити 11 вересня в Кабулі

Друга людина в ієрархії "Аль-Каїди" Айман аль-Завахірі особисто віддав наказ групі з 22 бойовиків захопити один або кілька літаків в аеропорту Кабула.

В опублікованому інтернет-ресурсом Wikileaks архіві секретних документів про війну в Афганістані виявилася інформація про те, що міжнародна терористична організація "Аль-Каїда" готувала в Кабулі ряд нападів за сценарієм терактів 11 вересня 2001 року в США.

Зокрема, дані американської військової розвідки вказують на те, що друга людина в ієрархії "Аль-Каїди" Айман аль-Завахірі особисто віддав наказ групі з 22 бойовиків захопити один або кілька літаків в аеропорту Кабула, щоб потім направити їх на ряд об'єктів в афганській столиці.

У числі можливих цілей називаються резиденція президента Хаміда Карзая, будівлі посольств США і Великобританії, місцева штаб-квартира НАТО і кабульський готель, який ЦРУ використовує як штаб.

Раніше в опублікованих Wikileaks документах вже виявилася інформація про причетність лідера "Аль-Каїди" Осами бін Ладена до низки нападів на коаліційні сили в Афганістані. Також повідомлялося, що "терорист номер один" брав участь у регулярних зустрічах координаторів терактів в прикордонних районах Афганістану і Пакистану, про що було відомо американським розвідникам.

Архів з більш ніж 91 тисячі секретних документів з'явився на сайті Wikileaks 26 липня. Найближчим часом керівництво ресурсу пообіцяло опублікувати ще близько 15 тисяч документів. Wikileaks спеціалізується на публікації відомостей, зібраних за допомогою анонімних джерел у різних відомствах.

Публікацію засудили представники багатьох членів коаліції в Афганістані, вважаючи, що вона піддає додатковій небезпеці військовослужбовців. Незабаром після публікації військове командування США розпочало пошук винуватців витоку. 29 липня стало відомо, що до розслідування підключилося ФБР. Одним з головних підозрюваних є аналітик військової розвідки Бредлі Меннінг (Bradley Manning), який раніше вже був звинувачений у поширенні секретних матеріалів через Wikileaks.

Читайте також:

Обама засумнівався в сенсаційності "секретних" документів на Wikileaks

В секретних документах Wikileaks виявили слід бен Ладена

Wikileaks пообіцяв опублікувати тисячі нових секретних документів про Афганістан

Секретні матеріали: НАТО програє війну в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: