"Аль-Каїда" планувала скидати заручників з Ейфелевої вежі

Про підготовку "Аль-Каїдою" терактів у Європі спецслужби дізналися, затримавши німецького джихадиста. Він розповів, що терористи хотіли скидати заручників з Ейфелевої вежі.

Теракти "Аль-Каїди", що планувалися у Європі вдалося зірвати завдяки арешту німецького джихадиста в Афганістані.

"Аль-Каїда" планувала повторити акцію, вчинену в Мумбаї в кінці 2008 року: кілька груп бойовиків повинні були почати діяти спочатку у Великобританії, потім у Франції та, нарешті, в Німеччині, захоплюючи сотні заручників у дуже відомих місцях, щоб посіяти страх у всій Європі.

Найважливішим об'єктом, за неофіційними даними, отриманими в різних службах безпеки, повинен був стати Париж і, зокрема, Ейфелева вежа, яку "Аль-Каїда" планувала захопити і скидати з неї заручників", - пише La Stampa.

Допит затриманого дозволив дізнатися, що терористи здійснили підготовку у напіввійськових таборах в Пакистані невстановленого числа мусульман, які є громадянами західних країн, щоб полегшити їхню відправку до Європи. Один з підозрюваних - Мохаммед Омар Дебхі, алжирець з американським паспортом, був 29 вересня арештований в Іспанії.

Саме цієї ситуацією, що склалася, вочевидь, пояснюється терміновий від'їзд до Ісламабаду директора ЦРУ Леона Панетти, який планує зустрітися з президентом Пакистану Асіфом Алі Зардарі для обговорення ситуації в Північному Вазірістані.

Там, зокрема, в селищі Датта Кел, де, ймовірно, розташовуються добре організовані бази "Аль-Каїди" для підготовки джихадистів, що мають дві головні характеристики: алжирське походження і західне громадянство.

Не виключено, що Панетта проситиме Зардарі направити війська в Північний Вазірістан з метою знищення інфраструктур, звідки можуть почалися кровопролитні удари по Європі, припускає видання.

Про те, що західним спецслужбам вдалося розкрити найбільшу терористичну змову в новітній історії Європи стало відомо випадково.

Бойовики готували серію атак на європейські міста за сценарієм терактів в індійському Мумбаї у 2008 році.

Читайте також:

Спецслужби не дали ісламістам підірвати найбільші міста Європи

Відвідувачів Ейфелевої вежі знову евакуювали через загрозу теракту

У Данії заарештували терористів "Аль-Каїди", які готували вибухи в метро

Обама про теракт 11 вересня: Америка ніколи не воюватиме з ісламом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: