"Аль-Каїда" планує співпрацювати з сомалійськими піратами

"Аль-Каїда" планує встановити контроль над Баб-ель-Мандебською протокою, що дозволить контролювати вхід до Червоного моря.

Терорист Суфьян Абу аль-Азді заявив, що "Аль-Каїда" має намір встановити контроль над Баб-ель-Мандебською протокою. Ця протока відділяє Ємен від Африканського рогу, і контроль над нею дозволяє контролювати вхід до Червоного моря. Таким чином, він представляє стратегічну важливість, особливо для нафтоналивних суден. Терорист, який містився в американській в'язниці Гуантанамо під номером 372, а потім був переведений до Саудівської Аравії, там втік з в'язниці, перебрався в Ємен і дуже швидко піднявся по кар'єрних сходах, ставши заступником Насир аль-Вахш, лідера організації бен Ладена на Аравійському півострові.

Цей терорист поширив днями аудіозвернення, в якому він, у першу чергу, хотів довести, що вцілів після масованого удару єменської авіації по базах "Аль-Каїди", розташованих в Ємені. "Інформуємо наших афганських друзів, що ми ще живі і добре себе почуваємо, що відповімо на авіарейд і атаки хрестоносців", - сказав Абу Суфьян аль-Азді. Єменська влада дійсно повідомила про його загибель після нальотів, скоєних 14 січня цього року.

У цьому зверненні терорист говорив про джихад, намір наносити удари по інтересам США в усьому світі. Але головна мета звернення полягала в іншому. "Аль-Каїда" планує встановити контроль над Баб-ель-Мандебською протокою, стратегічною протокою в Аденській затоці, що відділяє Ємен від Африканського Рогу. Автор статті підкреслює, що ця протока вже "нафарширована" сомалійськими піратами, яких "Аль-Каїда" рано чи пізно хоче завербувати у свої ряди або, щонайменше, забезпечити найсучаснішими і наступальними видами озброєнь, щоб вони могли покращити свою підривну діяльність.

Абу Суфьян заявив, що встановлення контролю над протокою стане блискучою перемогою: "Тоді протоку буде закрито, і кліщі навколо євреїв зімкнуться, тому що через цю протоку Америка надає їм допомогу". Терорист закінчив своє звернення фразою: "Ми оголошуємо, що все, що відбудеться в майбутньому, буде зроблено нами лише для самозахисту".

Заява "Аль-Каїди" про її намір встановити контроль над стратегічно важливою Баб-ель-Мандебською протокою, що розділяє Червоне море і Аденську затоку, не слід сприймати всерйоз. Про це дав зрозуміти колишній начальник Головного штабу ВМФ Росії адмірал Віктор Кравченко.

"Це всього лише блеф і чергова бравада "Аль-Каїди", яка хоче видати бажане за дійсне. При сучасній системі спостереження, що включає супутники, корабельні і берегові кошти країн-учасниць міжнародної антипіратської коаліції, а також держав регіону, встановлення блокади або контролю терористів над Баб-ель-Мандебською протокою, тим більше на постійній основі, є неможливим", - сказав адмірал Кравченко.

"Міжнародна коаліція не дозволить це зробити", - підкреслив він.

"Звичайно, не можна виключати одиничних терактів "Аль-Каїди" проти судів або навіть військових кораблів у протоці, але це не приведе до його блокади", - вважає експерт.

"З урахуванням наявності в районі Аденської затоки та Африканського Рогу потужного корабельного угруповання міжнародної антипіратської коаліції я не думаю, що у зв'язку з погрозами "Аль-Каїди" Росії треба вживати якісь додаткові заходи по лінії Військово-морського флоту. Присутності там нашого сторожовика "Безстрашний" зараз цілком достатньо, тим більше що через ці морські райони проходить не так вже й багато суден під російським прапором або з росіянами у складі екіпажів", - відзначив Кравченко.

Як вважають військові аналітики, щоб вирішити завдання блокування Баб-ель-Мандебської протоки, ісламісти можуть вдатися до використання брандерів (катерів та інших плавучих засобів, начинених вибухівкою), на борту яких будуть знаходитися смертники. Такі катери будуть підривати в безпосередній близькості від кораблів і суден західних країн. Подібні плани "Аль-Каїди" не нові. У 2002 році ця організація планувала здійснити теракт з використанням брандерів проти одного з бойових кораблів НАТО з ядерною енергетичною установкою в Гібралтарській протоці. Тоді ці плани вдалося зірвати завдяки пильності марокканських спецслужб. В даний час в зоні Аденської затоки антипіратську місію виконує сторожовий корабель Балтійського флоту "Безстрашний".

Читайте також:

У США дозволили знищувати американців, причетних до тероризму

У Дагестані знищений засновник кавказької "Аль-Каїди"

Американські спецслужби: "Аль-Каїда" нападе на США в найближчі півроку

Білий дім натякнув суду: організатор терактів 11 вересня повинен бути страчений

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: